Viskas, ką reikia žinoti apie reabilitaciją

Kas yra reabilitacija? Tai paciento darbingumo ir jam būtinų organizmo funkcijų atgavimas po įvairiausių traumų, sumušimų ir operacijų. Taiga, galima drąsiai teigti, jog reabilitacija yra tikrasis gelbėjimosi ratas, kai gyvenimas pateikia nemalonių siurprizų. O tai, kad dažnai visiškai ar bent jau dalinai atgaunamos jėgos po reabilitacijos kurso, tikriausiai žinote daugelis. Tad ką daugiau reikia žinoti apie reabilitaciją?

Medicininė reabilitacija, siekiant pacientui kuo greičiau atsigauti, susideda iš keletos priemonių:

  • Kineziterapijos;
  • Ergoterapijos;
  • Logoterapijos;
  • Fizioterapijos;
  • Ortopedinių ir techninės pagalbos priemonių;
  • Psichologinės pagalbos;
  • Pacientų ir jų artimųjų mokymų ir kt.

Tai visai nereiškia, jog kiekvienam pacientui bus taikomos visos mūsų išvardintos priemonės. Apie reabilitacijos priemonių reikalingumą nusprendžia gydytojas, nuodugniai ištyręs paciento būklę ir jo ligos sunkumo lygį. Šiek tiek plačiau apie mūsų paminėtas reabilitacijos priemones.

Kineziterapija yra pagrindinė reabilitacijos grandis. Tai yra gydymas judesiu. Kineziterapeuto paskirti pratimai leis vystyti, palaikyti ir atkurti svarbias judėjimo ir kitas funkcines galimybes, kurias pacientas prarado po ligos ar traumos.  Kineziterapijai dažnai priskiriami ir įvairūs reabilitologo paskirti masažai. Jis didina audinių paslankumą, koreguoja raumenų tonusą, gerina medžiagų apykaitą ir didina sausgyslių elastingumą.

Ergoterapija terapija dažniausiai skiriama po galvos smegenų kraujotakos sutrikimų, nugaros smegenų pažeidimų, galvos smegenų ir galūnių traumų. Ergoterapija sėkmingai skiriama tiek vaikams, tiek suaugusiems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms.

Fizioterapija – tai gydymas fiziniais veiksniais. Kas tai yra? Tai – ultragarsas, lazerio spinduliai, termoterapija, krioterapija ir kt. Gydant fiziniais veiksniais efektyviai gerinama audinių mityba ir kraujotaka, slopinami uždegimai, spazmai ir įvairaus pobūdžio skausmai. Šis metodas yra labai svarbi kompleksinė reabilitacijos dalis, stiprinanti gydymo efektą ir grąžinanti fizines bei psichologines jėgas.