Veterinarijos klinika atsako, kodėl katės tiek daug miega

veterinarijos klinika

Katės mėgsta miegoti. Iš tiesų, per parą jos gali miegoti daugiau nei 16 valandų. Veterinarijos klinika teigia, kad toks pomėgis yra įgimtas jų bruožas, kurio negalima pakeisti. Priešingai – jei katė neišmiegos bent 10 valandų, ji gali susirgti. Be to, kačių miego įpročiai keičiasi priklausomai nuo jų amžiaus – jauni kačiukai gali praleisti daugiau nei 90 proc. laiko miegodami, suaugusios katės paprastai miega apie 15 valandų.

Veterinarai primena, kad mieste gyvenantys katinai paprastai miegui skiria daugiau laiko už katinus, kurie gyvena didesnėje erdvėje ir laiką leidžia lakstydami po kiemą. Dar vienas įdomus aspektas – katės miegas skirstomas tam tikromis fazėmis. Nors katės užmiega labai greitai, į gilų miegą jos pasineria tik praėjus pirmajam miego etapui.

Pasiruošimas miegui pradedamas raumenų atpalaidavimu. Šiame etape katės išsitiesia visu kūnu ir tik tuomet pasirenka pozą, kurioje nusprendžia pailsėti. Veterinarijos klinika teigia, kad pirmoji miego fazė paprastai trunka apie pusvalandį. Tai negilus miegas, labiau primenantis snaudulį ar ramų poilsį. Šioje būsenoje katė atsipalaiduoja, tačiau vis dar išlaiko budrumą – kai kurie raumenys lieka įtempti, tačiau kvėpavimas sulėtėja. Katė vis dar puikiai jaučia aplinką ir gali bet kurią sekundę išsibudinti. Antrojo miego fazė ateina po 20–30 minučių. Šiame etape augintinės kūnas visiškai atsipalaiduoja. Tiesa, pats organizmas lieka tokioje fazėje, tarsi katė būtų prabudusi ir sutelkusi dėmesį į aplinką. Iš tiesų, katės kvėpavimas, spaudimas ir pulsas liudija apie kur kas didesnį budrumą, nei prieš tai buvusioje fazėje. Paprastai antrasis miego etapas trunka apie 10 minučių. Miegodama katė gali judinti letenėles, miauksėti ar urgzti. Gali pradėti trūkčioti uodega, ūsai ar akių vokai.

Veterinarijos klinika primena, kad katė labai atsakingai renkasi miegojimo vietą, tad gali būti, kad jūsų patiestas kilimėlis ar padėta pagalvė jai visiškai nepatiks. Kaip taisyklė, katėms patinka minkšti baldai, pvz., sofa ar jūsų lova. Beje, čia svarbu paminėti kitą aspektą – daugelis žmonių yra įsitikinę, kad katės miega dieną, o naktį eina dūkti, tačiau tai nėra tiesa. Priešingai – naktį katės pramiega kur kas daugiau laiko, patogiai įsitaisiusios šalia šeimininkų. Neretai katės miega ir dėl to, kad daugiau nėra ką veikti, ypač tuo metu, kai šeimininkai išeina į darbą ar yra užsiėmę savais reikalais. Maži kačiukai miega kur kas ilgiau dėl to, kad jiems reikia kaupti jėgas, augti, stiprėti ir vystytis. Neretai mama katė juos nuneša į atokesnė vietą, kur šie gali skirti laiko ramiam poilsiui.