Vestuviniai žiedai: gausybė faktų, kurių dar negirdėjote

Vestuviniai ziedai

Vestuviniai žiedai – tai pati svarbiausia kiekvienų vestuvių sudedamoji dalis. Šiomis dienomis nebūtų galima įsivaizduoti nei vienos vestuvių ceremonijos, kurioje nebūtų vestuvinių žiedų. Tai yra pati svarbiausia dviejų žmonių abipusę meilę, atsidavimą ir pasišventimą vienas kitam simbolizuojanti detalė.

Žinoma, nemenka dalis žmonių iki šiol mano, kad vestuviniai žiedai yra pakankamai šiuolaikiška ir sąlyginai nauja tradicija, tačiau iš tikrųjų viskas yra visiškai kitaip. Istoriniai šaltiniai liudija, kad vestuviniai žiedai buvo naudojami dar senovės Egipte, o tai reiškia, kad jie skaičiuoja jau tūkstančius metų! Be to, tradicija vestuvių ceremonijos metu apsikeisti vestuviniais žiedais yra būdinga bene visoms kultūroms.

Todėl visiškai suprantama, kad vestuviniams žiedams pasižymint tokia turtinga ir sena istorija, egzistuoja ir gausybė įdomių faktų, kuriais būtų naudinga pasidalinti. Todėl šiandien https://ziedelis.lt/ pateikia ne vieną daugeliui jūsų galbūt dar negirdėtą faktą apie vestuvinius žiedus.

  • Lietuvoje vestuvinius žiedus mes esame pratę mūvėti ant dešinės rankos bevardžio piršto, tačiau ne kiekvienas žmogus žino, kad didžiojoje dalį pasaulio vestuviniai žiedai yra mūvimi ant kairės rankos bevardžio piršto – taip yra JAV, Anglijoje, Prancūzijoje ir ne vienoje kitoje pasaulio šalyje. Tuo tarpu lietuviai, vokiečiai, rusai ar indai vestuvinio žiedo mūvėjimui yra pasirinkę dešinę ranką. Taip pat įdomu tai, kad tradicija mūvėti vestuvinį žiedą ant kairės rankos bevardžio piršto atsirado dar senovės Romoje, kadangi romėnai tikėjo, jog būtent šiame piršte teka „vena amoris“ (meilės vena), susijungianti su širdimi.
  • Šiomis dienomis vestuviniai žiedai yra apipinti romantiškos simbolikos, tačiau taip buvo anaiptol ne visuomet. Ilgą laiką vestuvinis žiedas, kurį savo būsimai nuotakai dovanodavo vyras, būdavo finansinio stabilumo ženklas. Taigi, tai būdavo tarsi oficialus patvirtinimas, jog gyvenant santuokoje vyras sugebės išlaikyti savo žmoną. Viduramžių Europoje vestuviniai žiedai taip pat buvo traktuojami ir kaip savotiško sandorio dalis, todėl paprastai kartu vestuvinis žiedas būdavo dovanojamas ir su pinigais bei kitomis vertybėmis.
  • Iki šiol auksas yra pats populiariausias taurusis metalas, naudojamas vestuvinių žiedų gamybai, o kadangi vestuvių kiekvienais metais visame pasaulyje įvyksta daugiau nei galėtume įsivaizduoti, vestuvinių žiedų gamybai kasmet yra sunaudojamos dešimtys tonų aukso. Skaičiuojama, kad vien JAV per metus vestuvinių žiedų gamybai sunaudojama per septyniolika tonų aukso! Tuo tarpu, jei svarstote, kodėl auksas šiandien yra toks populiarus, nereikėtų pamiršti, kad jis nuo seno buvo pripažįstamas kaip pats gryniausias ir vertingiausias metalas. Taigi, žmonės nuo senų senovės manė, jog auksas gali tobuliausiai simbolizuoti dviejų vienas kitą mylinčių žmonių santuoką.
  • Šiandien mums yra įprasta, kad vestuvinis žiedas yra mūvimas tiek nuotakos, tiek ir jaunikio, tačiau ar žinojote, kad anuomet vestuvinį žiedą mūvėdavo tik moteris? Ir tiesą sakant, taip buvo labai ilgą laiką, kol galiausiai Antrojo pasaulinio karo metais tradicija pasikeitė ir vestuvinius žiedus pradėjo dėvėti ne tik moterys, tačiau ir vyrai.
  • Statistika rodo, kad platina ir baltasis auksas – tai du didžiausio populiarumo sulaukiantys taurieji metalai, kuriuos būsimi vestuvininkai nusprendžia pasitelkti vestuvinių žiedų gamybai. Žinoma, baltasis auksas šiuo atveju yra populiariausias (gerokai pralenkiantis ir minėtąją platiną), kadangi daugiau nei 70 procentų vestuvinių žiedų šiomis dienomis yra pagaminami iš baltojo aukso.

Ar sužinojote, ką nors naujo? Neabejojame, kad šių įdomių faktų pagalba praplėtėte savo akiratį ir nuo šiol į vestuvinius žiedus žvelgsite dar rimčiau bei juos vertinsite dar labiau!