Verslo valdymo sistemos: paneigiami keli populiarūs mitai

Šiuolaikiškos, skaitmenizuotos verslo valdymo sistemos, arba finansų valdymo sistemos sparčiai populiarėja Lietuvoje. Vis dėlto, ekspertai pastebi, kad daugelis įmonių savininkų ir vadovų retkarčiais vartoja žodį „sistema“, bet nelabai supranta jo reikšmę. Iš tų verslo savininkų, kurie supranta savo svarbą, tik nedaugelis sugeba įdiegti veiksmingas verslo sistemas savo organizacijoje.

Kodėl taip yra? Išsklaidykime kelis mitus, kurie gali jus sulaikyti. Finansų valdymo sistemos yra puikus pasirinkimas!

Mitas nr. 1 verslo valdymo sistemos yra skirtos didesnėms įmonėms

Tiesa, daugelis didelių įmonių taiko įvairias sistemų tobulinimo metodikas, kurios leidžia jiems geriau reaguoti į klientus ir būti pelningesniems. Tačiau finansų valdymo sistemos, kaip ir verslo valdymo sistemos yra tokios, kurių principai galioja bet kokio dydžio organizacijoms. Jūsų verslas gali gauti pelno taip pat, naudodamas daugelį šių galingų sistemos kūrimo strategijų, kad sumažintų išlaidas ir pagerintų klientų patirtį.

Mitas nr. 2 verslo valdymo sistemos kainuoja per daug pinigų ir užima per daug laiko

Dar vienas klaidingas įsitikinimas. Finansų valdymo sistemos yra paprastesnės nei manote. Tiesa ta, kad verslo sistemų ir procesų kūrimas reikalauja didelių išlaidų ir laiko. Tačiau išlaidos yra daug mažesnės nei visų darbų perdarymas, atsirandantis dėl netinkamų sistemų, žmogiškųjų klaidų ir prastos buhalterijos. Efektyvių sistemų kūrimas – tai geriausias jūsų laiko ir pinigų panaudojimas bei svarbiausia verslo veikla, kuria galite užsiimti. Geros operacinės sistemos atsiperka daug kartų!

Mitas nr. 3 pagrindinis sistemų tikslas yra geriau organizuoti – tapti organizuotam ir daryti viską „sistemingai“

Žinoma, verslo valdymo sistemos prie to prisideda. Visada yra gerai ir pagerins bet kokį verslą. Tačiau tikroji galia, kurią teikia finansų valdymo sistemos – jos padeda pašalinti iš verslo atliekas – pašalinti defektus ir vėlavimą – gerinant sistemos kokybę ir efektyvumą. Gerų verslo sistemų kūrimas yra išmoktas įgūdis, kuris pranoksta tiesiog susitvarkymą. Tai verslininko meistriškumo įgūdžiai ir vienas svarbiausių verslo talentų, kuriuos galite išsiugdyti!

Kviečiame nesivadovauti mitais ir atrasti šių sistemų privalumus!