Veiksmingi būdai, kurie padeda padidinti kolageno lygį

Kolageno maisto papildai

Šiandien kolagenas tapo ypatingai populiarus tiek atliekant kosmetines injekcijas, tiek ir gaminant produktus, skirtus mūsų kasdienei grožio priežiūrai. Mūsų vartojamas maistas, maisto papildai, odos kremai ir daugybė kitų produktų gali paskatinti kolageno gamybą ir tokiu būdu prisidėti prie mūsų geresnės sveikatos bei išvaizdos.

Tačiau reikia nepamiršti, kad mūsų organizmas kolageną gamina visą gyvenimą ir nors produktai, kurie didina kolageno lygį, gali būti naudingi, visų pirma reikėtų išsiaiškinti ar mūsų organizmui šios medžiagos reikia daugiau.

Kada sumažėja kolageno lygis

Kolagenas yra baltymas, kurio mūsų organizme yra daugiausiai. Kolagenas yra mūsų raumenyse, kauluose, raiščiuose, organuose, kraujagyslėse, odoje, žarnyno sienelėse ir jungiamuosiuose audiniuose. Nors negalite išmatuoti kolageno lygio savo organizme, jūs galite suprasti, kada jo lygis ima mažėti. Kolageno lygis sumažėja bėgant metams, todėl gali atsirasti:

  • Raukšlės ir nelygi oda;
  • Standesnės ir mažiau lanksčios sausgyslės bei raiščiai;
  • Raumenų mažėjimas ir silpnėjimas;
  • Sąnarių skausmai arba osteoartritas;
  • Virškinamojo trakto problemos.

Tačiau nereikia pamiršti, kad pagrindine priežastimi, dėl kurios ima mažėti kolageno lygis, yra prasta mityba. Mūsų organizmas nepajėgia gaminti pakankamai kolageno, jei jis negauna jam būtinų maistingųjų medžiagų.

Natūrali kolageno gamyba

Kai mūsų organizmas gamina kolageną, jis sujungia amino rūgštis – maistines medžiagas, kurias gauname vartodami daug baltymų turinčių maisto produktų, tokių kaip jautiena, vištiena, žuvis, pupelės, kiaušiniai ir pieno produktai. Šiam procesui taip pat yra reikalingas ir vitaminas C, cinkas bei varis. Vitamino C galime gauti vartodami daugiau citrusinių vaisių, raudonųjų ir žaliųjų paprikų, pomidorų, brokolių ir žalumynų. Būtinų mineralų galime gauti valgydami mėsą, vėžiagyvius, riešutus, viso grūdo produktus ir pupeles.

Tačiau, deja, bet bėgant metams mūsų organizmas nebepajėgia tinkamai įsisavinti maistingųjų medžiagų. Būtent todėl siekiant užtikrinti, kad mūsų organizmas turėtų pakankamai medžiagų, kurių reikia kolageno gamybai, gali tekti pakoreguoti savo mitybą arba pradėti vartoti kolageno maisto papildus.

Kolagenas

Kolageno lygį organizme padidinantis maistas

Jau žinote, kad norint padidinti kolageno lygį savo organizme, jūs turėtumėte vartoti daugiau baltymų (pvz., vištienos, varškės, žuvies, pupelių ir kt.), vitaminų ir mineralų turinčių maisto produktų. Tačiau jūs taip pat visuomet galite į savo mitybos racioną įtraukti ir kaulų sultinį. Tai yra ypatingai veiksmingas patiekalas, padedantis reikšmingai padidinti kolageno lygį.

Žinoma, labai svarbu pasirinkti tinkamus ingredientus ir pasistengti, kad kaulų sultinys būtų gaminamas tik iš ekologiškai užaugintų gyvulių, kadangi tokiu būdu galima išvengti pesticidų, antibiotikų ir kitų organizmui kenksmingų medžiagų, kurios priešingu atveju galėtų patekti į jūsų organizmą, jei sultiniui naudotumėte netinkamomis sąlygomis augintų gyvulių kaulus.

Kolageno maisto papildai

Jei jūs visuomet valgote tik sveiką maistą ir kasdien savo organizmui suteikiate visas jam būtinas maistingąsias medžiagas, kurių reikia kolageno gamybai, greičiausiai jums nereikia maisto papildų (nebent esate vyresnio amžiaus ar dėl kitų priežasčių jūsų organizmas nepajėgia iš suvartojamo maisto tinkamai įsisavinti visų vitaminų ir mineralų). Tačiau net ir tokiu atveju nėra nieko blogo, jei pasirinksite juos vartoti.

Kolageno maisto papildus galima pasirinkti tiek kapsulėse, tiek ir milteliuose. Tuo tarpu odos kremai, kuriuose yra sintetinio kolageno, taip pat gali būti veiksmingi. Tokiu atveju jie suformuoja tarytum papildomą odos sluoksnį, kurio pagalba sumažinamas vandens praradimas ir oda apsaugoma nuo neigiamų aplinkos veiksnių. Tačiau akivaizdu, kad odos kremo naudojimas nėra toks veiksmingas kaip sveika ir subalansuota mityba.

Plačiau apie kolageną sužinosite apsilankę: https://biofitus.lt/maisto-papildai/92-kolagenas.html