Vartų pulteliai: koks pasirinkimas – geriausias?

Visiems automatiškai valdomiems vartams reikalingi vartų pulteliai. Pultelis atlieka signalo perdavimo funkciją. Jis skleidžia signalą, o į imtuvą, kuris atlieka reikalingą veiksmą. Rinkoje gamintojai siūlo platų pultelių pasirinkimą, tad ieškant geriausio varianto, reikėtų pasidomėti pasiūla.

Profesionalūs vartų pultelių pardavėjai, tokie kaip parduotuvė e-vartai.lt savo klientams siūlo daug skirtingų vartų pultelių iš įvairių gamintojų, su skirtingomis charakteristikomis. Reikėtų rinktis ne pagal išvaizdą, o pagal savo namuose turimą techniką.

Kiek dažnių?

Renkantis pultelį, pamatysite, jog dalis jų yra su dviem, o kiti – su keturiais mygtukais. Tai nurodo pultelio dažnių kiekį. Standartiniai dviejų dažnių vartų pulteliai atlieka dvi funkcijas. Tai reiškia, atidaro ar pakelia ir uždaro arba nuleidžia vartus. Jie gali būti naudojami tiek garažo, teik tvoros vartams.

Kai pultelis pagamintas taip, kad turi keturis dažnius, tai reiškia, jog jame yra papildomų funkcijų. Jos priklauso nuo Jūsų poreikių, tad gali būti įvairiai suprogramuotos. Tačiau ne visuomet reikia rinktis pultelį su daugiau dažnių. Pirmiausia įvertinkite savo poreikius. Dažnai kokybė slypi paprastume.

Kokia kaina?

Vartų pultelių kainos yra gana patrauklios. Dažniausiai pultelis kainuoja nuo 20 iki 60 eurų. Kaina priklauso nuo gamintojo, dažnių kiekio, pultelio dizaino ir papildomų jo savybių. Pavyzdžiui, daugiau kainuoja stilingo dizaino pulteliai, kurie pagaminti taip, jog yra atsparūs smūgiams. Tai labai svarbus privalomas, nes vartu pulteliai labai dažnai genda būtent dėl to, jog buvo iškritę iš rankų, netyčia apsidaužė, buvo pervažiuoti automobiliu ar patyrė kitokių traumų, kurios paveikia veikimo mechanizmą.

Ar universalus – geriausias?

Labai dažnai klientai, išgirdę, jog renkantis pultelį, galima įsigyti universalų, o tai reiškia, tinkantį kelių gamintojų vartų automatikai, mano, kad tai yra pats geriausias pasirinkimas. Tačiau ne visada. Žinoma, jeigu Jums reikia, kad pultelis valdytų vieno gamintojo garažo vartus ir kito gamintojo tvoros vartus, tuomet geriau pasirinkti vieną universalų pultelį nei turėti du atskirus skirtingų objektų pultelius. Tai nepatogu, o ir kainuoja brangiau.

Tačiau jeigu Jums reikalingas tik tvoros vartų pultelis, neverta galvoti apie universalų. Visgi, gamintojo pultelis geriausiai veikia su jo vartų automatika. Be to, toks pultelis, tikėtina, tarnaus ilgiau ir mažiau ges nei universalus. Be to, net ir atsiradus gedimams, profesionalus elektrikas galės lengviau jį pataisyti.