Vanduo – gyvybės šaltinis. Tačiau iš ko jį gerti?

Ar reikia sakyti vandens privalumus žmogaus organizmui? Tai net atrodytų juokingai, kadangi vanduo – ne privalumas, tačiau būtinybė, kuri garantuoja, jog žmogaus organizmas tinkamai funkcionuos. Žinoma, svarbu ne tik gerti vandenį, tačiau rinktis ir tinkamas gertuves, kurios leidžia kasdien atrodyti stilingai ir nepamiršit išgeriamo vandens normų.

Ypač reikia dėmesį skirti vaikams, kurie dažniausiai geria kur kas mažiau vandens nei reikia. Pediatrai bei mitybos specialistai priduria, kad vanduo yra galimybė vaikui visada atrodyti žvaliai, gerai jaustis, galiausiai, sumažinti saldumynų poreikį.

Paskatinti vaikus vartoti daugiau skysčių gali pagelbėti vaikiškos gertuvės. Jų pasiūla rinkoje šiuo metu labai plati. Nuo plastikinių, kurios pasirenkamos vis rečiau, kadangi jos nėra draugiškos nei sveikatai, nei aplinkai, iki nerūdijančio plieno gertuvių, kurios džiugina tiek ekologijos niuansais, tiek stiliumi. Kodėl būtent plieninės gertuvės? Kadangi jos tarnauja kur kas ilgiau, tad kartą įsigijus galite būti ramus, jog vaikas kas galės su savimi kasdien neštis ne tik į darželį arba mokyklą, tačiau taip pat ir į laiką, kai eina žaisti su vaikais. Patikėkite, gertuvė rankoje yra užkrečiama mada ir svarbiausia, kad ši mada – labai naudinga žmogaus organizmui.

Ieškodami tinkamiausio gertuvės vaikui taip pat įvertinkite ir jos talpą. Juk norisi, kad su vandeniu viduje pati gertuvė nebūtų per sunku. Dažniausiai standartinis pasirinkimas yra iki 350 ml ir tokio puikiai pakanka, kad ji nebūtų sunki, tačiau vaikas galėtų gertuvę neštis su savimi visada, kad ir kur eina. Atkreipkite dėmesį, koks yra jos uždarymo mechanizmas. Geriausias ir patogiausias pasirinkimas yra su atsilenkiančiu šiaudeliu, o vyresniems vaikams galima pasiūlyti ir užsukamą gertuvę. Svarbu, kad vaikas sugebėtų pats ją saugiai atidaryti ir uždaryti.

Ir smagiausia dalis… stilius! Šiuo metu vaikiškos gertuvės yra tokios įvairios, kad kiekvienas vaikas gali rasti jam tinkamiausią. O jeigu perkate internetu, galite paprasčiau peržiūrėti plačią pasiūlą bei rasti labiausiai tinkamą ir patinkančią gertuvę. Nuo pačių paprasčiausių, kurios būna vienos spalvos, tad jas dažniausiai renkasi „solidesni“ vaikai, kurie nori būti suaugę, iki labai smagių, dekoruotų paveiksliukais, kurie ypač patinka mažiesiems, kurie nori būti stilingi.

Taigi, stilinga gertuvė gali paskatinti vaiką gerti kur kas daugiau vandens. Jeigu geriama gana pasyviai – tokiu atveju vanduo gali būti gardinamas medumi arba citrina, mėtos lapeliu. Tai suteiks aromatingesnį skonį, tačiau išliks gerosios vandens savybės, kurios yra būtinos ne tik augančiam, tačiau ir suaugusiam organizmui.