Vandens filtrai tausoja mūsų sveikatą ir…piniginę

Lyg ir taip maža problemų bebūtų, papildomų ima kelti iš pažiūros toks tyras daiktas kaip…vanduo. Vanduo, kurį kasdien mes ir mūsų vaikai naudojame maisto gamyboje bei troškuliui patenkinti, buitinėms reikmėms (maudymuisi, skalbimui ir pan.), vanduo, kuris atlieka tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, indų plovimas ir, kontaktuodamas su technikos prietaisas, tiesiogiai lemia šių veikimą ir yra susijęs su tarnavimo laiku. Pasisekė tiems namų ūkiams, kurių vamzdžiais bėgantis vanduo gali būti geriamas drąsiai, nemąstant apie šio galima žalą. Vis dažniau, paaiškėjus, jog vandenyje yra tam tikrų priemaišų, į pagalbą pasitelkiami vandens filtrai.

Vandens filtrai grubiai gali būti skirstomi į dvi stambias grupes: filtrai, naudojami geriamo vandens gamybai ir filtrai, naudojami buityje plačiąja prasme, pašalinantys kalkes, mechanines priemaišas bei kitas medžiagas. Nesvarbu, kokie būtų jūsų pageidavimai vandens „švarinimo“ atžvilgiu, juos patenkins LTaqua.lt siūlomas filtrų asortimentas namas, biurams bei pramonei.

Filtrai, skirti geriamojo vandens paruošimu, įprastai yra montuojami po virtuvės patalpoje esančia kriaukle. Juk būtent čia bėgantis vanduo dažniausiai yra naudojamas ruošiant maistą ar malšinant troškulį.  Šio tipo filtrus, išvalančius vandenį nuo nerimą keliančių medžiagų pertekliaus, pagerinančius vandens skonį, spalvą ar net kvapą, specialistai rekomenduoja naudoti vandentiekio vandens vandeniui ar tiekiamam iš kito, tačiau jau ištirto vandenį tiekiančio šaltinio. Tais atvejais, kai vandens kokybė yra itin prasta ar neištirta, atlikus reikiamus vandens tyrimus, gali paaiškėti, jog reikalingi specializuoti filtrai, atliekantys konkrečią funkciją.

Tai – vandens minkštinimui, nugeležinimui, per dideliam kalkėtumui, mechaniniam (pavyzdžiui, moliu ar smėliu) ar net bakteriniam užterštumui šalinti skirti filtrai. Kokios konkrečios „blogybės“ slypi jūsų vandenyje, kaip minėjome, objektyviai atsakyti gali tik specialūs vandens kokybės tyrimai. Aišku, apie šių būtinybę išduoda ir akivaizdūs ženklai. Pakitęs vandens skonis, kvapas, spalva, neaiškios kilmės odos problemos, apnašos ant santechnikos prietaisų bei nuolat pasikartojantys buitinių prietaisų gedimai: neretai problema slypi būtent vandens sudėtyje. Šiais laikais, kai technologijos yra pasirengusios išspręsti kone kiekvieną mus kankinančią problemą, sėdėti ir nieko nedaryti, tikintis, gal tai – nieko tokio ar praeis savaime, logikos neturintis pasirinkimas, galintis smogti tiek per sveikatą, tiek per piniginę.