Šiandien moderniosiomis technologijomis pradedama naudotis vis ankstesniame amžiuje, o tai reiškia, kad vaikai internete yra labiau pažeidžiami ir turi prieigą prie informacijos, kuri nėra atitinkanti jų amžių. Dėl šios priežasties kiekvieni tėveliai turėtų dėti visas pastangas, kad savo atžalas apsaugotų nuo neigiamos informacijos srauto internete. Tiesą sakant, šiomis dienomis informacijos kiekiai internete yra neįtikėtinai dideli – nesulyginami su tais, kurie mums buvo prieinami prieš dešimt ar penkiolika metų.
Todėl jei jūs auginate vaikus, kurie yra labai žingeidūs ir kasdien naudojasi įvairiomis kompiuterinėmis technologijomis, nepamirštant ir išmaniųjų telefonų, veikiančių kartu su interneto ryšiu, pats metas pagalvoti apie tai, ką jūsų vaikai veikia internete ir kaip jūs galėtumėte juos apsaugoti nuo neigiamos interneto įtakos.
Be abejo, visų pirma su savo atžalomis reikia kalbėti. Bendravimas yra viena iš pagrindinių priemonių, kuri gali prisidėti prie vaikų apsaugojimo internete. Jei jūs pakankamai laiko ir dėmesio skirsite bendravimui su savo vaikais, jie lengviau įsisąmonins tai, ką jūs jiems bandysite įteigti ir taip pat noriau priims jiems jūsų pateikiamą informaciją. Trumpiau tariant, bendraudami su savo vaikais jūs neturėtumėte pamiršti kalbėti ir apie pavojus, kurie tyko internete. Taip pat turite nubrėžti labai aiškias gaires, kuriomis jie turėtų vadovautis tuomet, kai naudojasi kompiuteriu, planšete arba išmaniuoju telefonu. Visa tai didins jų sąmoningumą ir prisidės prie didesnio jų saugumo internete.
Kita vertus, bendravimas padeda tikrai ne visuomet. Juolab, kad kartais vaikai, kurie naudojasi internetu, visiškai atsitiktinai patenka į internetinius tinklalapius ar atsisiunčia užkrėstas kompiuterines programas, kuriomis naudotis tikrai neturėtų. Taigi, norint visuomet turėti tiesioginę galimybę žinoti ir patikrinti, ką veikia jūsų vaikai, gali praversti ir slapta kompiuterio sekimo programa, kuri jums suteiktų galimybę nuotoliniu būdu 24 val. per parą ir 7 dienas per savaitę stebėti jūsų vaikų kompiuterius, kuriais jie naudojasi savo kasdienybėje.
Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie vaikų naudojimąsi išmaniaisiais telefonais. Telefono sekimas ir kitos programos telefonui gali tapti tikru išsigelbėjimu kiekvieniems atsakingiems tėveliams, kurie rūpinasi savo vaikų saugumu virtualioje erdvėje. Be to, į savo vaikų išmaniuosius telefonus galima įdiegti programėles, kurių pagalba jūs ne tik žinosite, ką jie veikia naudodamiesi savo turimais išmaniaisiais telefonais, tačiau taip pat ir kur jie keliauja ir kokiose vietose jie leidžia savo laisvalaikį. Visa tai labai tiesiogiai prisideda prie jų saugumo – ir ne tik virtualioje erdvėje.
Žinoma, kai kurie tėveliai gali teigti, kad reikia besąlygiškai pasitikėti savo vaikais ir suteikti jiems didesnę laisvę. Ir nors akivaizdu, kad vaikams tikrai reikia suteikti daugiau laisvės ir daugiau pasirinkimo galimybių, vis dėlto naudojantis šiuolaikinėmis kompiuterinėmis technologijomis anaiptol ne kiekvienas vaikas yra saugus – net jei jis iš tikrųjų elgiasi atsakingai ir klauso to, ką jam pataria tėvai. Tai reiškia, kad anaiptol ne visuomet internete matomas turinys priklauso nuo pačių vaikų. Todėl jei tėveliai pasirūpins minėtomis priemonėmis ir į visą tai žvelgs labai atsakingai, jie turės kur kas geresnes galimybes apsaugoti savo vaikus nuo neigiamo ir jiems žalingą poveikį galinčio turėti turinio.
Taigi, jei jūs apie tokias priemones ir tokius šiuolaikinius sprendimus iki šiol dar nebuvote pagalvoję, dabar būtų pats metas tai padaryti. Kadangi rinkoje yra labai daug skirtingų sprendimų, pasirinkti tuos, kurie jums atrodytų tinkamiausi, tikrai neturėtų būti sudėtinga.