Vaikų kambario įrengimas – vaikiškos lovos pasirinkimas

Idejos vaiku kambariui

Vaiko kambarys yra svarbi vieta, kuri leidžia vaikui mokytis atsakomybės, savarankiškumo, kur leidžiama pakankamai daug laiko ir, žinoma, miegama. Todėl vaikiškos lovos pasirinkimas yra pirma ir svarbiausia užduotis įrenginėjant vaiko kambarį.

Dalinamės keliais patarimais į ką atkreipti dėmesį renkantis vaiko lovą ir kaip išsirinkti geriausią variantą jūsų atveju.

Nepamirškite – vaikai greitai auga

Daugelis tėvų renkasi vaikiškos lovos variantą, kuris tarnaus kuo ilgiau. Tame yra logikos – vaikai greitai auga, išauga ne tik batelius ar drabužius, bet ir baldus. Todėl renkantis lovą itin svarbu pagalvoti apie vaiko ūgį. Pilno ūgio lova tarnaus iki tol kol sulūš ar visiškai atsibos, tuo tarpu trumpesnę lovą teks keisti vos tik kojos ims remtis į lovos galą.

Atminkite, jog vaikai 7-10 metų laikotarpiu gali augti labai sparčiai, o jei šeimoje yra aukštaūgių, tai greitai gali pasiekti krepšininko ūgį. Nesikuklinkite, pirkite ilgesnę, didesnę lovą iš karto, kad nebūtumėte užklupti netikėtai.

Jei nesate tikri dėl vaikiškos lovos dydžio, galite rinktis augančią lovą. Tai lovos, kurios auga kartu su vaiku, yra reguliuojamo dydžio. Patogus variantas sutaupantis tiek vietos kambaryje, nes nereikia didelio baldo pačioje pradžioje, tiek prisitaikantis prie augančio vaiko.

Optimaliai išnaudokite kambario erdvę

Kokio dydžio vaiko kambarys? Gerai apgalvokite, kas dar reikalinga kambaryje ir kaip visa tai sutalpinti. Atminkite, kad kitaip nei tėvų miegamajame, vaikų kambaryje reikia laisvos erdvės žaidimams, galbūt ir pabėgiojimams su atėjusiais į svečius draugais. Todėl kambaryje turi būti pakankamai erdvu.

Jei vietos mažai, galima rinktis pusiauaukštę lovą, kuomet lova yra pakelta, o žemiau jos yra rašomasis stalas ar spinta. Tai leidžia išties sutaupyti erdvės. Erdvę taupo ir papildomi stalčiai po lova arba lova su patalynės dėže.

Nepamirškite čiužinio

Mažiems vaikams itin svarbus geras čiužinys. Besiformuojantis stuburas reikalauja geros atramos, tad šioje vietoje negailėkite. Svarbu rinktis spyruoklinius čiužinius, o ne įprastus gryno porolono čiužinius. Čiužiniai su vidinėmis spyruoklėmis suteikia geriausią stuburo atramą ir geriausią komfortą, todėl užtikrina geresnį miegą. O vaikui miegas itin svarbus, miegama 9-12 valandų.