Užsakymų optimizavimas yra labai svarbus kiekviename versle, ypatingai didelėse, gamybinėse įmonėse. Kaip žinia, užsakymų efektyvus organizavimas ir valdymas teikia tiesioginę naudą tiek pačiai įmonei, tiek užsakovams. Kuo greičiau vykdomi šie procesai, tuo daugiau užsakymų galima priimti ir įgyvendinti. Tai reiškia, jog ir pajamų galima gauti žymiai daugiau. Užsakymų valdymas apima užsakymų surinkimą ir duomenų apdorojimą. Tačiau optimizuojant procesus, reikia neužmiršti ne tik paties verslo poreikių, tačiau ir rinkos.
Kartais, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kaštus taupantys optimizavimo sprendimai, bendrame kontekste jų nesumažina arba sumažina tik trumpalaikėje perspektyvoje. Fokusuojantis ties kitais taupymo aspektais, tai gali iššaukti ir užsakymų vėlavimą, rinkos poreikių neatitinkančių užsakymų įgyvendinimą, tiekimo sutrikimus. Ilgalaikėje perspektyvoje tai pasireiškia užsakymų sumažėjimu, klientų pasitraukimu ir pan.
Taigi, modernių technologijų diegimas, padeda susidoroti tiek su gamybos, logistikos, transporto, krovinių, sandėlio ar su kitų sričių užsakymų procesiniais veiksmais. Šie sprendimai leidžia matyti realią situaciją esamuoju laiku, efektyviai planuoti, paskirstyti pajėgumus ir įgyvendinti užsakymus. Užtikrinti sklandų informacijos srautų paskirstymą tarp skirtingų veiklos sričių. Taip užsakymų apdorojimas vykdomas žymiai greičiau, lėšas panaudojant tikslingai. Be to, vykdant užsakymų optimizavimą, tuo pačiu natūraliai optimizuojamos iš darbo išlaidos, patiriama mažiau nuostolių dėl klaidų.
Be to, dar vienas iš svarbiausių užsakymų optimizavimo privalumų – tai apyvartinių lėšų didinimas, maksimaliai mažinant žaliavų atsargas. O tai įgyvendinti galima tuo atveju, kai verslas koncentruojasi būtent į tai, kas reikalinga rinkai ir jo klientams. Kalbant apie gamybinę įmonę, būtinas realus žaliavų poreikio įvertinimas ir planavimas. Neretai taupant transportavimo kaštus žaliavos perkamos rečiau, bet investuojama į didesnius atsargų kiekius, kurie kartais įšaldomi neribotam laikui. Tuo pačiu įšaldant ir apyvartines verslo lėšas.