TV – būdas ne tik pramogauti, tačiau ir mokytis

tv programaAr žinai, kad anglų kalbą galima išmokti ne tik mokantis atmintinai visą žodyną ir gramatikos taisykles, tačiau tiesiog žiūrint kino filmus? O dar daugiau įdomių geografinių ir istorinių faktų gali sužinoti iš Čekuolio, o ne iš vadovėlio? Televizija skirta ne tik žiūrėti pramogines laidas ar užleisti senelius žiūrėti muilo operas. TV programa gali tapti tarsi antru pamokų ar paskaitų planu. Išnaudok ją ruoštis egzaminams.

Nors dažnai atrodo, jog televizija šiais laikais nieko gero nerodo, TV programos tinklelyje vyrauja muilo operos, nerimtos pokalbių laidos ir lėkštas humoras, tačiau nereikia apsiriboti tik keliais populiariausiais TV kanalais. Peržvelgus visą TV programą galima rasti perliukų, kurie itin palengvins mokymasį.

Kaip jau buvo minėta, kalbų mokymasis gali tapti daug lengvesnis žiūrint televiziją būtent ta kalba. Juk sakoma, kad geriausiai išmoksti kalbą būnant toje šalyje, kadangi viskas aplink vyksta būtent ta kalba, esi priverstas kalbėti ir suprasti ką sako aplinkiniai. Žinoma, kelionė šiuo atveju ne išeitis. Daug geresnė išeitis yra skirti bent porą valandų per dieną įdomiam kino filmui originalo kalba priklausomai kokios kalbos yra mokomasi.

Pasižvalgius po TV programą, ir lietuviškose televizijose galima rasti įdomių dokumentikos laidų. Dokumentika su įdomiais pasakojimais, užburiančiais vaizdais ir iliustracijomis yra daug geresnis būdas sužinoti ką nors naujo, nei žiovaujant skaityti vadovėlį. Žinoma, nuo vadovėlio nepabėgsi, nes per televizorių ko gero nerodys būtent tos informacijos, kokią reikia mokytis konkrečiu metu, tačiau reguliariai skiriant laiką istorijos, geografijos dokumentikai, dokumentikai apie istorinius žmones, įdomias vietoves, galima pakankamai praplėsti savo akiratį, jog vieną dieną atsivertus vadovėlio puslapį galėtum ištarti „aš apie tai žinau dar daugiau nei čia parašyta“. Argi tai ne šaunu?

Šitokio mokymosi metodo reikėtų laikytis reguliariai, išsirinkti tiek laidų, kad nebūtų perkrautas tvarkaraštis, tačiau pakankamai, jog būtų jaučiama nauda. Sakykime, per dieną skirti valandą dokumentikai, kas antrą dieną pažiūrėti po filmą (ar per savaitgalį du) ir reikalai pajudės į priekį. Sėmės sugrįžtant į mokslus!