Terasos įrengimas: ką reikia žinoti

Terasos įrengimas yra subtilus ir dėmesio reikalaujantis procesas, tačiau pasirinkus tinkamus meistrus jums tuo rūpintis nereikės. Ką reikėtų žinoti prieš svarstant terasos įrengimą? Kur ji bus statoma. Tinkamiausia vieta terasos įrengimui prie namo yra pietinės pusės. Taip galėsite mėgautis saulės spinduliais ir šiluma visais metų laikais. Jei tokios galimybės nėra, nes namo išplanavimas sklype to neleidžia, terasos įrengimas gali būti planuojamas ir kitur. Dar vienas dalykas, kurį reikia iš anksto apgalvoti, tai terasos įrengimo funkcijos. Nuo to priklausys jos dydis, paskirstymas zonomis ir kiti techniniai aspektai.

Terasos įrengimo procesas

Pirmas žingsnis link terasos įrengimo yra jos 3D vizualus modelis. Dauguma specialistų siūlo tokią paslaugą, todėl terasos įrengimas tampa lengvesnis. Tai padeda geriau įsivaizduoti kaip atrodys terasa, leidžia daryti pakeitimus spalvų ar medžiagų atžvilgiu. Išsirinkus visas detales yra pradedama montuoti terasa. Terasos įrengimas gali užtrukti įvairiai. Viskas priklauso nuo medžiagų gavimo trukmės ir oro sąlygų. Terasos įrengimui pasibaigus drąsiai galima mėgautis savo nauju statiniu. Tik reikia nepamiršti ir tinkamos jo priežiūros.

Įrengtos terasos priežiūra

Kaip ir kiekvienas medinis statinys, taip ir terasos įrengimas reikalauja atitinkamos priežiūros. Žiemos metu, kai terasa yra apsnigta, nerekomenduojama naudoti šiurkščių įrankių terasos paviršiui valyti. Metalinis kastuvas gali subraižyti terasos lentas ar kitaip pažeisti jos paviršių. Terasos įrengimą geriausia valyti šluota, kuri mažiausiai darys įtakos terasos lentoms. Jei terasos įrengimas pasidengia ledu – neskaldykite jo. Tai taip pat gali pažeisti terasos įrengimą. Norint atnaujinti terasą rekomenduojama ją aliejuoti. Prieš tai, žinoma, gerai nuplovus terasos lentas. Jeigu norite visiškai atnaujinti savo terasos įrengimą, tinkamas žingsnis yra kreiptis į specialistus, kurie siūlo tokią paslaugą. Jie profesionaliai atnaujins jūsų terasos įrengimą ir galėsite iš naujo mėgautis atgimusiu statiniu. Dar svarbu prisiminti, jog terasos įrengimo lentos gali būti lengvai pažeidžiamos išorinių veiksnių. Ir tai ne tik oro sąlygos. Stumdomi lauko baldai, neatsargus elgesys su teraso įrengimu taip pat gali ją pažeisti. Jeigu terasos įrengimas yra techniškai pažeistas, kreipkitės į meistrus taip apsaugodami save ir kitus nuo susižalojimų ir nelaimingų atsitikimų.