Šiandien pasiskolinti yra tapę kur kas lengviau ir paprasčiau nei anuomet. Dabar tai galima padaryti naudojantis internetu. Tačiau tai nėra vienintelis šių dienų išskirtinumas. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad šiuolaikiniams vartotojams yra prieinamas ir tarpusavio skolinimas – efektyvus būdas pasiskolinti iš žmonių tiesiai internetu. Žinoma, jei tarpusavio skolinimo platformomis jums dar niekuomet nebuvo tekę pasinaudoti, galite sau kelti klausimą – kodėl gi būtų verta skolintis iš žmonių, jei tai galima padaryti kreipiantis į oficialius kreditorius?
Suprantama, kad toks klausimas kyla nebe priežasties. Nemenka dalis žmonių iki šiol prisimena tuos laikus, kuomet žmonės, kuriems kreditoriai nesuteikdavo paskolų, keliaudavo pas fizinius asmenis, prašydami suteikti jiems paskolas su vekseliu. Labai dažnai tokiais atvejais žmonės įklimpdavo į dideles skolas ir dar labiau pablogindavo situaciją – nepamirštant labai elementaraus, tačiau ypač svarbaus fakto, jog paskolos su vekseliu besiskolinančiam žmogui sukuria tik pareigas, o ne teises (pataruoju atveju visas teises įgyja paskolos davėjas). Be to, labai dažnai paskolų su vekseliu atveju įvykdavo daug įvairių nesusipratimų ir kildavo begalė problemų. Tačiau būtina suprasti, kad šiuolaikinės paskolos iš žmonių nebėra tokios pačios, kokios buvo anuomet. Tarpusavio skolinimo platformos visą tai pakeitė.
Tarpusavio skolinimas skiriasi savo principu. Tai nėra tas pats skolinimasis iš žmonių, kuomet buvo pasitelkiamas vekselis arba „paskolos raštelis“. Tarpusavio skolinimo platformos veikia kaip operatoriai arba administratoriai. Tai reiškia, kad pati tarpusavio skolinimo platforma nėra kreditorius, tačiau ji yra atsakinga už viso paskolos suteikimo proceso administravimą.
Tarpusavio skolinimo platformose registruojasi tiek paskolų prašantys fiziniai asmenys, tiek ir paskolas suteikiantys asmenys, kurie yra vadinami ne kreditoriais, o investuotojais. Tai reiškia, kad kiekvienas žmogus, kuris nusprendžia skolinti savo pinigus, investuoja į savo pasirinktas paskolas. Ir tai darydamas jis kaskart pats nustato pinigų sumą, kurią norės investuoti į konkrečią paskolą. Tai gali būti tiek vos keli eurai, tiek ir tūkstančiai eurų – viskas priklauso nuo konkretaus investuotojo pasirinktos investavimo strategijos ir turimo investavimui skirto biudžeto.
Tuo tarpu, kai yra kalbama apie paskolą norintį gauti fizinį asmenį, reikėtų kalbėti ir apie jo mokumo vertinimą. Būtent tai ir apsaugo investuotojus nuo daugybės papildomų rūpesčių. Kaip bebūtų, niekas negali žinoti, kaip susiklostys paskolą gavusio žmogaus finansinė situacija paskolos grąžinimo etape, tačiau visus nesklandumus taip pat administruoja ir visais jais pasirūpina pati tarpusavio skolinimo platforma. Todėl investuotojams dėl skolų išieškojimo rūpintis netenka.
Žinoma, vartotojų mokumo vertinimo procedūra visuomet yra labai griežta ir aiški, numatyta mūsų šalies įstatymuose. Tokiu atveju yra vertinamos vartotojo gaunamos mėnesinės pajamos, turimi finansiniai įsipareigojimai ir jų dydis, asmeninė kredito istorija bei daugybė kitų finansinių duomenų, kurie gali nusakyti, kokia yra tikroji žmogaus finansinė padėtis ir ar jis galėtų būti pajėgus grąžinti jam suteiktą paskolą.
Bet kuriuo atveju, jei žmogaus mokumas yra įvertinamas teigiamai ir jis yra įtraukiamas į paskolų prašančių fizinių asmenų sąrašus tarpusavio skolinimo platformos viduje, paskolą jam gali sutiekti daugybė investuotojų. Būtent dėl šios priežasties tai ir yra vadinama tarpusavio skolinimu. Tai reiškia, kad į kiekvieną paskolą gali investuoti daugybė skirtingų žmonių, kurių kiekvienas gali skolinti skirtingą pinigų sumą, kol galiausiai yra surenkama visa vartotojo prašoma paskolos suma. Taigi, atsižvelgiant į visas minėtas detales, tampa akivaizdu, kad toks šiuolaikinis skolinimosi būdas pasižymi daugybe svarbių privalumų.