Svetainės optimizavimas – kas tai?

Svetainės optimizavimas ir seo paslaugos – šiandien dažnai girdimi terminai. Nepaisant šių paslaugų populiarumo, su tuo nesusidūrusiems žmonėms, kartais sunku suprasti kas tai yra ir kaip praktiškai teikiamos seo paslaugos. Visiems, kurie nori susipažinti su šiais terminais, bus naudinga mūsų informacija.

Kas tai?

Seo reikšmę puikiai atspindi šio termino vertimas iš anglų kalbos: „search engine optimization“ – liet. „paieškos sistemų optimizavimas“. Lietuvoje plačiausiai naudojama Google paieškos sistema. Tad svetainės optimizavimas naudojant Seo metodus, paprastai tariant, yra svetainės pritaikymas Google sistemai. Tai reiškia, kad optimizuota svetainė bus matoma aukštesnėse Google paieškos rezultatų pozicijose.

Kaip tai vyksta?

Paprastai seo paslaugos yra pradedamos nuo vidinio audito. Jo metu pašalinamos svetainėje esančios klaidos, dėl kurių prastėja svetainės užimamos pozicijos. Vidinio Seo audito metu taip pat sutvarkomi svetainės puslapių Meta duomenys, kurie yra pagrindinis rodiklis, leidžiantis Google spręsti apie svetainės struktūrą ir aktualumą. Tuomet seo paslaugos yra orientuojamos į išorinių nuorodų tinklo sudarymą. Interneto erdvėje talpinami straipsniai su nuorodomis į svetainę žymiai prisideda prie to, kad Google vertinimo skalėje svetainė pakiltų į aukštesnes pozicijas.

Kiek tai trunka?

Patikėjus savo svetainės optimizavimą specialistams, labai svarbu suprasti, kad seo paslaugos – tai nuoseklus darbas, kurio geri rezultatai neatsiejami nuo laiko kriterijaus. Paprastai svetainės pozicijos šiek tiek pakyla po mėnesio ar dviejų pradėjus svetainės optimizavimo darbus. Tačiau norint dar labiau pagerinti rezultatus bei juos išlaikyti ilgą laiką, turi būti teikiamos palaikomosios seo paslaugos. Tai  reiškia, kad seo specialistas laikas nuo laiko atlieka reikiamus pakeitimus, kad svetainė nuolat atitiktų Google vertinimo kriterijus.

Kur kreiptis?

Norint, kad svetainė būtų optimizuota reikia kreiptis į įmonę, kurios veikla yra seo paslaugos. Dažniausiai šios bendrovės dirba paslaugų planų principu. Pasikonsultavus su specialistais ir pasirinkus tinkamiausią planą, pasirašoma paslaugų teikimo sutartis. Po sutarto laikotarpio klientai gauna ataskaitą, kurioje nurodoma kokios seo paslaugos suteiktos ir kokie rezultatai jų dėka pasiekti.

Kaip matote, seo paslaugos tėra gerai apgalvoti veiksmai, žinant ką ir kaip reikia daryti, kad svetainė atsidurtų pirmuose Google puslapiuose. Tad naudingiausia patikėti šį darbą profesionalams, o patiems tuo laiku rūpintis verslu ir ruoštis būsimam progresui.