Stereotipai apie Paryžių, kuriais neverta tikėti

pigūs lėktuvo bilietai į ParyžiųParyžiuje šiandien yra apsilankęs jau ne vienas jaunas žmogus. Pigūs skrydžiai į Paryžių yra nebe naujiena, todėl kiekvienas romantikas šį miestą aplanko turbūt pirmiausiai iš visų. O tie, kurie dar nebuvo apsilankę meilės miestu laikomoj Prancūzijos sostinėje, tikrai prisiklausė ne vieno ir ne dviejų mitų apie prancūzus ir jų miestą. Kai kurie Paryžiaus stereotipai yra teisingi, tačiau kai kurie – ne. Tad jei greitu metu žadate rinktis pigius lėktuvo bilietus į Paryžių, siūlome susidaryti apie jį kuo tikslesnę išankstinę nuomonę.

  1. Paryžiečiai yra grubūs snobai. Tai garsi klišė apie miesto gyventojus. Ji kilo turbūt iš mieste trumpai apsilankiusių turistų, kurie sutiko tik kiek nervingus ir pavargusius padavėjus kavinėje.Be to, paryžiečiai vertina mandagumą, todėl įsisavinę žodelius bonjour, au revoir ir merci, tikrai sulauksite jų palankumo.
  2. Paryžiečiai yra labai elegantiški ir stilingi. Taip, Paryžius yra Europos mados sostinė, tačiau kasdien miesto gyventojai tikrai nevaikšto apsikarstę perlais ir kailiais. Miesto gyventojai turi skonį ir žino, kada dera pasipuošti, o kada ne
  3. Paryžiečiai iš principo nekalba angliškai. Sakoma, kad dėl senų santykių su Anglija paryžiečiai lyg užsispyrėliai vengia bendrauti angliškai, bet tai ne tiesa. Šiandieninė jaunoji miesto karta jau laisvai ir be jokių nusistatymų gali jums nurodyti artimiausią stotelę ar ieškomą restoraną. Jei norite užsitikrinti vietinių palankumą, pradėkite sakinį prancūziškai ir jie, įvertinę jūsų pastangas, mielai tęs pokalbį anglų kalba.
  4. Paryžiečiai yra tikri intelektualai. Pagal garsius prancūzų romanus, pasiekimus mene ir kultūroje tikrai galime taip spręsti, tačiau toli gražu ne visi geba prie vyno taurės sudėtingai analizuoti meną ir knygas, kai dažnai rodoma filmuose. Kaip ir visame pasaulyje, čia gyvena daug paprastų žmonių.
  5. Paryžiečiai yra beviltiški romantikai. Taip čia kilo “prancūziškas bučinys”, tačiau nesitikėkite vakare kiekviename parkelyje ar po merginų balkonais rasti iki ausų įsimylėjusių ir poeziją deklamuojančių vaikinų. Tarp kitko, kiti teigia net atvirkščiai – jog prancūzai vyrai yra ne romantikai, o tikri gašlūnai.
  6. Prancūzai nešioja beretes ir kiekvieną kartą iš parduotuvės grįžta apsikrovę bagetėmis. Tai juokingiausias stereotipas apie šį miestą koks gali būti. Jis toks neteisingas, kad čia apsilankę pamatysite daugiau beretėmis pasipuošusių turistų negu pačių prancūzų.

Nekantraujate pamatyti Paryžių, paragauti tradicinio maisto bei susipažinti su šios šalies gyventojų kultūra bei pomėgiais? Pavasaris, vasara, žiema ar ruduo? Išties, metų laikas nėra svarbus, nes skrydis į Prancūziją bus nuostabus ir pavykęs bet kuriuo laiku.