Slidinėjimas Europoje – kaip suplanuoti savo pirmąją kelionę

Slidinejimas

Šiandien slidinėjimas Europoje yra viena iš pačių populiariausių žiemos pramogų, o visų svarbiausia, kad slidinėti Europoje iš tikrųjų galima ištisus metus! Taigi, jei jūs visuomet buvote tikri slidinėjimo entuziastai, tačiau iki šiol jums dar niekuomet nebuvo tekę savo jėgų išbandyti bent viename iš Europoje esančių slidinėjimo kurortų, pats metas pagaliau išsiruošti į nuotykių ir neišdildomų įspūdžių kupiną kelionę.

Pasiruošę paslidinėti Europoje? Štai keli praktiški patarimai, kurie pravers planuojant savo būsimas atostogas.

Kas skiriasi slidinėjimo kurortuose?

Iš pirmo žvilgsnio jums gali kilti klausimas – kas gi skiriasi Europos slidinėjimo kurortuose ir kodėl gali būti labiau verta rinktis vieną nei kitą? Tačiau be tokių akivaizdžių skirtumų kaip užsienio kalba, valiuta ir ekonomikos lygis, yra dar ne vienas svarbus veiksnys, kuris gali nulemti jūsų pasirinkimą.

Slidinėjimo kurortai

Dauguma Europoje esančių slidinėjimo kurortų (išskyrus kai kuriuos Prancūzijos kurortus, kurie buvo pastatyti XX a. septintajame dešimtmetyje) yra tradiciniai miesteliai, veikiantys ištisus metus ir kuriuose slidinėjimo keltuvų bendrovės veikia atskirai nuo kitų aplinkinių verslų, įrangos nuomos parduotuvių, restoranų ir kavinių. Dėl šios priežasties tokiuose slidinėjimo kurortuose yra daugiau nedidelių šeimos tipo verslų.

Slidinėjimo plotai

Europoje yra daugiau nei 4000 slidinėjimui pritaikytų vietų. Slidinėjimo vietos yra labai didelės ir siūlančios įspūdingus slidinėjimui pritaikytus šlaitus. O visų svarbiausia, kad tokios slidinėjimui pritaikytos vietovės nekonkuruoja tarpusavyje, o priešingai – viena kitai padeda. Didžiausias slidinėjimo kurortas yra Prancūzijos Alpių kalnų slidinėjo kurorto regionas – Trys slėniai. Šis slidinėjimo regionas yra sudarytas iš 8 kalnų kurortų. Juose yra daugiau nei 300 slidinėjimo trasų, kurių bendras ilgis siekia net 600 km! Jame taip pat veikia ir daugiau nei 180 keltuvų, kurie per valandą gali pakelti daugiau nei ketvirtį milijono slidininkų.

Slidinejimas Europoje

Keltuvai

Per pastaruosius metu Europos slidinėjimo kurortuose buvo padidintos investicijos į greitesnius ir naujesnius keltuvus, kurie tapo patogesni ir praktiškesni. Šiandien ne vienas keltuvas, veikiantis Europos slidinėjimui pritaikytuose kurortuose, yra 6-8 vietų, su komfortiškomis ir šildomomis sėdynėmis, nepamirštant ir didesnių kabinų, kurios gali kelti 10 ar daugiau žmonių. Todėl rinkdamiesi Europos slidinėjimo kurortą savo būsimoms aktyvioms atostogoms, taip pat galite pasidomėti, kokie keltuvai jums galės būti pasiūlyti.

Trasos

Bene visi TOP 50 slidinėjimo vietų pasaulyje yra būtent Alpėse, todėl jei jūs norite nepakartojamos slidinėjimo patirties labai dideliame aukštyje, Europos slidinėjimo kurortuose nesunkiai rasite tai, ko ieškote. Ir vienas iš puikiausių pavyzdžių galėtų būti Šamoni – daugiau nei 200 metų menantis stambiausias ir pats žinomiausias Prancūzijos Alpių kurortas, kuris yra 1010-1200 metrų aukštyje, o slidinėjimo trasos tęsiasi net 22 km!

Kainos

Kainos slidinėjimo kurortuose gali labai reikšmingai skirtis, todėl prieš vykdami, įvertinkite kiekviename jus sudominusiame kurorte taikomus vidutinius prekių ir paslaugų įkainius.

Maistas

Jei norite savo pasirinktame slidinėjimo kurorte valgyti kaip vietiniai, pasistenkite pasirinkti šeimos valdomus restoranus. Tokiais atvejais dažniausiai maistas yra auginamas šeimos valdomose fermose ar sužvejojamas artimiausiuose vandenyse, o gaminamas pasitelkiant tradicinius receptus, perduodamus iš kartos į kartą.

Taigi, nepaisant to, į kurią Europos šalį jūs nuspręsite vykti slidinėti – ar tai būtų Italija, Prancūzija, Austrija, Slovakija ar Lenkija – turėtumėte tinkamai pasiruošti ir atidžiai įvertinti kiekvieną jūsų būsimai kelionei svarbią detalę.