Skirtingų sporto šakų populiarumas

Varzybos gyvai

Nemenka dalis tautiečių savo laisvalaikiu mėgsta žiūrėti įvairių sporto šakų varžybas – ir ypač tuomet, kai žaidžia lietuviai. Žinoma, populiariausia sporto šaka Lietuvoje neabejotinai yra krepšinis, todėl vos tik lietuvių komandos žaidžia prieš užsienio šalių krepšinio komandas, krepšinio sirgaliai stengiasi nepraleisti nei vieno sporto įvykio. Dėl šios priežasties varžybos gyvai jau seniai tapusios labai populiariu ir nuo varžybų stebėjimu neatsiejamu pasirinkimu įvairių sporto šakų sirgaliams. Be abejo, vieni sporto varžybas yra linkę stebėti priešais televizoriaus ekraną, kiti tai mėgsta daryti naudodamiesi internetu, o treti keliauja į įvairius sporto barus, kuriuose su daugybe kitų sirgalių sukuria labai smagią atmosferą, kartu stebėdami rodomas varžybas.

Kaip bebūtų, krepšinis tikrai nėra vienintelė sporto šaka, kurią mėgsta mūsų šalies gyventojai. Bėgant laikui atsiranda vis daugiau naujų sporto šakų, kurias lietuviai ima mėgti labiau nei anuomet. Kita vertus, tam didelės įtakos turi ir lietuvių sportininkų laimėjimai. Pastebima tendencija, kad tuomet, jei konkrečioje sporto šakoje nėra puikiai visame pasaulyje pasižymėjusių lietuvių sportininkų, tokiai sporto šakai valstybė neskiria pakankamo finansavimo ir tokia sporto šaka nebūna gerai žinoma. Tuo tarpu, jei lietuvių sportininkai iš vienų ar kitų pasaulinių varžybų parveža Lietuvai bent vieną medalį (ir ypač, jei tai būna auksas) – tokia sporto šaka sulaukia labai didelio populiarumo ir visuomenės dėmesio. Puikus pavyzdys galėtų būti lauko tenisas, boksas, plaukimas ar kitos sporto šakos.

Taigi, akivaizdu, kad sporto šakų populiarumui visuomet didžiulės įtakos turėjo ir turės sportininkų pasiekimai. Kita vertus, kiekvienas žmogus renkasi tai, kas geriausiai atitinka jo skonį ir lūkesčius. Natūralu, kad jei mums patinka žaisti futbolą, mes mėgsime ir žiūrėti futbolo rungtynes. Tuo tarpu, jei mėgstame savo laisvalaikiu žaisti tenisą, tikėtina, kad taip pat nepraleisime progos pasidomėti, kaip sekasi lietuviams tenisininkams ir apskritai – bandysime sužinoti, kas vyksta teniso pasaulyje. Todėl natūralu, kad visa tai yra labai glaudžiai tarpusavyje susiję ir turi įtakos sporto šakų populiarumui.

Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir skelbimas neatlygintinai.