Skirtingi žaislai vaikams pagal amžių

Zaislai vaikams

Šiuolaikiniai zaislai vaikams pasižymi labai didele įvairove, todėl neretai tėveliams iškyla daugybė klausimų, susijusių su tuo, kokie zaislai pagal amžių jų atžaloms galėtų tikti geriausiai. Taigi, tam, kad pasirinkti būtų lengviau, pateikiame ir keletą pavyzdžių.

Žaislai 1 metų vaikams

Vienerių metų vaikai paprastai jau gali stabiliai vaikščioti ir net lipti laiptais. Jiems patinka pasakos, jie taria pirmuosius žodžius ir gali žaisti šalia kitų vaikų (bet dar ne su jais!). Jiems patinka eksperimentuoti, tačiau reikia, kad suaugusieji juos saugotų. Žaislai, kurie jiems galėtų tikti:

 • Knygelės su paprastomis iliustracijomis arba realių objektų nuotraukomis.
 • Įrašai su dainelėmis, eilėraštukais, paprastomis istorijomis ir paveikslėliais.
 • Daiktai, su kuriais galima kurti: didelis popierius, netoksiški, plaunami flomasteriai ir kreidelės.
 • Daiktai, kuriais galima imituoti ir vaidinti: žaisliniai telefonai, lėlės ir lėlių lovelės, vaikiški vežimėliai, persirengimo reikmenys (šalikai, rankinės), lėlės, pliušiniai žaislai, plastikiniai gyvūnai, plastikinės ir medinės „tikroviškos“ transporto priemonės.
 • Daiktai, iš kurių galima statyti – kartoninės ir medinės kaladėlės.
 • Daiktai didiesiems ir mažiesiems raumenims lavinti – dėlionės, didelės smeigtukų lentos, žaislai su dalimis, kurios atlieka tam tikrus veiksmus (ciferblatai, jungikliai, rankenėlės, dangteliai), dideli ir maži kamuoliai.

Žaislai 2 metų vaikams

Mažyliai sparčiai mokosi kalbos ir turi tam tikrą pavojaus jausmą. Nepaisant to, jie atlieka daug fizinių „bandymų“: šokinėja iš didesnio aukščio, laipioja, kabo užsikabinę rankomis, ritinėjasi ir aktyviau žaidžia. Jie gerai valdo rankas ir pirštus bei mėgsta atlikti veiksmus su mažais daiktais. Žaislai, kurie jiems galėtų tikti:

 • Medinės dėlionės (nuo 4 iki 12 detalių), kaladėlės, kurios sulimpa kartu, daiktai, kuriuos galima rūšiuoti (pagal dydį, formą, spalvą, kvapą), ir daiktai su kabliukais, sagomis, sagtimis, sagtimis ir užraktais.
 • Daiktai, skirti vaizduoti ir statyti: kaladėlės, mažesni (ir tvirti) transporto žaislai, konstruktoriai, vaikiško dydžio baldai (virtuvės rinkiniai, kėdės, žaislinis maistas), persirengimo drabužiai, lėlės su aksesuarais, lėlės, smėlio ir vandens žaislai.
 • Daiktai kūrybai: didelės netoksiškos, plaunamos kreidelės ir flomasteriai, dideli teptukai ir pirštų dažai, didelis popierius piešimui ir tapybai, spalvotas popierius, mažylio dydžio žirklės bukais galais, įvairūs ritmą padedantys išgauti instrumentai.
 • Paveikslėlių knygos, kuriose yra daugiau detalių nei mažesniems vaikams skirtose knygose.
 • CD ir DVD grotuvai su įvairia muzika.
 • Daiktai didiesiems ir mažiesiems raumenims lavinti: dideli ir maži kamuoliai, skirti mušti ir mėtyti, važinėjimosi įranga, tuneliai, žemi laipiojimo kalneliai su apačioje esančiu paminkštinimu, įvairūs mušinėjimo žaislai.

Žaislai 3-6 metų vaikams

Ikimokyklinio amžiaus vaikų ir darželinukų dėmesys yra ilgesnis nei mažylių. Paprastai jie daug kalba ir užduoda daug klausimų. Jiems patinka eksperimentuoti su daiktais ir vis dar besiformuojančiais fiziniais įgūdžiais. Jie mėgsta žaisti su draugais – ir nemėgsta pralaimėti! Jie gali žaisti pakaitomis – o vyresni ikimokyklinukai ir darželinukai dažnai gali dalytis vienu žaislu su dviem ar daugiau vaikų. Žaislai, kurie jiems galėtų tikti:

 • Daiktai problemoms spręsti: dėlionės (nuo 12 iki 20 ir daugiau detalių), kaladėlės, kurios sulimpa kartu, mažesni daiktai, kuriuos galima rūšiuoti pagal ilgį, plotį, aukštį, formą, spalvą, kvapą, kiekį ir kitus požymius – raktai, kriauklės, meškiukai, mažos spalvotos kaladėlės.
 • Daiktai, skirti vaizduoti ir statyti: daugybė kaladėlių sudėtingoms konstrukcijoms statyti, transporto žaislai, statybiniai rinkiniai, vaikiško dydžio baldai, persirengimo drabužiai, lėlės su aksesuarais, leliu namas, lėlės ir paprasti lėlių teatrai, smėlio ir vandens žaislai.
 • Daiktai kūrybai: didelės ir mažos kreidelės ir flomasteriai, dideli ir maži teptukai ir pirštų dažai, didelis ir mažas popierius piešimui ir tapybai, spalvotas popierius, ikimokyklinio amžiaus vaikų žirklės, kreida, modelinas. modeliavimo įrankiai, popieriaus ir audinių atraižos koliažui, instrumentai – ritmo instrumentai, klavišiniai ir kt.
 • Paveikslėlių knygelės, kuriose yra dar daugiau žodžių ir išsamesnių paveikslėlių nei knygelėse mažyliams.
 • Taip pat puikiai tinka ir CD bei DVD grotuvai su įvairia smagia muzika.
 • Daiktai didiesiems ir mažiesiems raumenims lavinti – dideli ir maži kamuoliai, skirti mušti, mėtyti ir gaudyti, paspirtukai, dviračiai, plastikinės lazdos ir kamuoliukai, plastikiniai kėgliai, taikiniai ir daiktai, kuriuos galima į juos mėtyti, ir kt.
 • Jei vaikas turi galimybę naudotis kompiuteriu: programos, kurios yra interaktyvios ir vaikams suprantamos.