Šiukšlių išvežimas Vilniuje: ką reikėtų žinoti?

Šiukšlių išvežimas Vilniuje yra kiekvienam gyventojui reikalinga paslauga. Nesvarbu, gyvenate daugiabutyje ar privačiame name, šiukšlių išvežimą turi užtikrinti savivaldybė. Tai jai priskirta paslauga. Visgi, daugybė žmonių iki šiol nežino, kokiomis šiukšlėmis gali atsikratyti už mokestį savivaldybei, o kurių šiukšlių išvežimu reikia rūpintis patiems.

Šiukšlių išvežimas yra mokama paslauga ir gyventojams ji apskaičiuojama pagal Vilniaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintą tvarką. Kiekvienais metais ji gali būti koreguojama ir šiek tiek keistis paslaugos kaina, tačiau pagrindinė kainos apskaičiavimo formulė išlieka  tokia pati. Nuo 2020 m. Vilniaus gyventojams šiukšlių išvežimo kaina skaičiuojama atsižvelgiant ir  į  faktiškai išmetamų šiukšlių kainą. Taip pat šiukšlių kaina gali priklausyti nuo gyventojų turimo ploto arba gyventojų skaičiaus bute, jeigu taip susitaria visa bendrija.

Šiukšlių metimo taisyklės

Tačiau prie daugiabučių ir individualių namų esantys konteineriai, kuriuos reguliariai išveža savivaldybės samdomos įmonės, nors ir priklauso gyventojų reikmėms, nepriima bet kokių šiukšlių. Kitaip sakant, yra tam tikros taisyklės, kurių reikia laikytis.

Visų pirma, negalima mesti savo šiukšlių  į kito kiemo konteinerį  arba konteinerį priklausantį įmonei. Tai yra nelegalu ir už tai galima susilaukti atsakomybės. Be to, ir į savo konteinerį galima mesti ne visas šiukšles. Buitinių atliekų  konteineriai skirti būtent buitinėms atliekoms. Šių šiukšlių išvežimas Vilniuje  yra organizuojama sus šioms atliekoms pritaikytu transportu, todėl nereikia  stebėtis, jeigu prie konteinerio palikus nebereikalingą fotelį ar šaldytuvą, įmonė jo neišveš.

Ką daryti su kitomis atliekomis?

Visgi, natūralu, kad gyvenant gali susikaupti ne tik buitinių atliekų,  bet ir kitų šiukšlių. Ypač dažnai tai nutinka po remontų ar tvarkymosi darbų, atnaujinus namus. Pavyzdžiui, įsigijus naujus baldus, nėra kur palikti senųjų. Arba po remonto likusios statybinės medžiagos užima vietą namuose, o į įprastą konteinerį jų mesti negalima.

Visais  tokiais atvejais atliekas galima vežti į negabaritinių atliekų aikšteles ir  šiukšlių išvežimas Vilniuje nebekels rūpesčių. Jos yra kiekvienoje savivaldybėje ir pagal numatytą tvarką priima atliekas iš gyventojų. Tačiau ne  visi turi galimybę patys vežti šiukšles numatytomis valandomis, kai aikštelė dirba. Be to, dažniausiai tam reikalingas specialus transportas. Tokiu atveju pravartu ieškoti privačių kompanijų, kurios už mokestį atvyks ir pasirūpins Jūsų šiukšlėmis. Internete galite rasti daug šiukšlių vežėjų, kurie teikia šiukšlių išvežimo paslaugas. Sumokėję mokestį būsite tikri, kad šiukšlėmis pasirūpinta pagal visas taisykles, o Jums nereikės gaišti laiko, ieškant transporto ir specialios šiukšlių aikštelės.