SEO paslaugos nuotoliniu būdu

kas yra seo

Kai Lietuvoje ir pasaulyje siaučia koronavirusas ir verslas yra priverstas funkcioniuoti „iš namų“, kai kurių paslaugų tiekimas nutrūksta. Bet tik ne SEO. SEO paslaugos gali būti teikiamos nuotoliniu būdu, todėl dabar pats geriausias laikas skirti šiek tiek laiko ir susitvarkyti savo puslapio SEO.

Ar tikrai viskas atliekama nuotoliniu būdu? Apie tai papasakojo Taurus Media SEO specialistai.

SEO komanda dirba iš namų

Iš tiesų reiktų pasižiūrėti, kas sudaro SEO paslaugas atliekančią komandą.

  1. Projektų vadovas. Žmogus, kuris išmano SEO, gali kurti strategiją, analizuoti duomenis ir bendrauti su klientu.
  2. SEO analitikas. Specialistas, dirbantis su duomenimis – atliekantis raktinių žodžių analizę, apskaitantis atgalines nuorodas, nuolatos tikrinantis pozicijų kilimą ir kritimą naudodamas tam tikrus įrankius.
  3. Programuotojas. Žmogus, sugebantis optimizuoti puslapio kodą, sutvarkyti visus reikalingus peradresavimus, keisti taksonomiją ir t.t.
  4. Turinio kūrėjas. Asmuo, kuris padeda rengti SEO strategijai reikalingą turinį vidiniams puslapiams, el. parduotuvių kategorijoms, trumpiems aprašymams, SEO straipsnius ir t.t.

Visi šie žmonės dirba su įvairiais projektais nuotoliniu būdu. Nė vienam nereikia sėdėti biure, nes visi reikalingi įrankiai yra internete. Projektų vadovo pagrindinis darbo įrankis yra telefonas ir el. paštas, projektų valdymo programa. SEO analitikas dirba su specializuotais SEO duomenų rinkimo įrankiais ir Excel programa. Programuotojas taip pat viską pasiekia nuotoliniu būdu. Tekstų kūrėjai nuotoliniu būdu dirba visada, retas atvejis, kai jie sėdi biure visą dieną.

Akivaizdu, kad SEO komanda gali dirbti iš namų ir jokie virusai ar epidemijos jiems nėra baisūs.

Viskas priklauso nuo komunikacijos

SEO paslaugos sklandus atlikimas priklauso nuo komunikacijos tarp SEO komandos ir kliento. Koronaviruso COVID-19 pandemijos metu daugelis darbuotojų lieka namuose ir bando dirbti nuotoliniu būdu. SEO paslaugoms reikalingas vadovas arba komercijos vadovas, atsakingas už rinkodarą. Taip pat gali prireikti ir IT specialisto, kuris turi priėjimą prie svetainės, serverio. Toliau viską atlieka SEO komanda, daugiau darbuotojų įtraukti nebūtina. Nebent reikia pakeisti tam tikrus tekstus puslapyje, kuriuos ruošia kliento samdytas tekstų rašytojas.

Visas procesas vyksta labai paprastai – vaizdo konferencijoje susitinka du asmenys – SEO projektų vadovas ir kliento rinkodaros vadovas. Jie pasikalba, klientas išsako savo lūkesčius, pageidavimus, terminus. SEO vadovas paruošia pasiūlymą ir darbų sąmatą. Toliau – nuobodus sutarties derinimas, kuris visada vykdavo nuotoliniu būdu – el. paštu. Suderinus ir pasirašius sutartį, prasideda darbas. Visi klausimai aptariami el. paštu ar Skype pokalbio metu. Po mėnesio pristatomi pasiekti rezultatai, svarstoma, kaip toliau turi vykti darbai. Tokiu būdu viskas vyksta nuotoliniu būdu. Ir taip vyko be jokių priverstinių saviizoliacijų. Kartais klientai net skundžiasi, kad SEO specialistai su jais per mažai bendrauja – atsiunčia el. paštu darbų ataskaitą ir sąskaitą ir viskas…

Nuotoliniu būdu SEO paslaugos bus teikiamos ir ateityje. Taip efektyviau ir patogiau. Juk kiekviena sugaišta valanda pokalbiams apie „orą“ sumažina uždarbio galimybes.