Saulės modulių galingumas ir garantija

Prieš įrengiant saulės elektrinę, vienas iš svarbiausių klausimų – kokius saulės modulius pasirinkti. Moduliai, dažnai dar vadinami baterijomis yra pagrindinė elektrinės dalis. Jie panašūs į stačiakampes plokštes, kurios dedamos ir montuojamos ant stogo viena šalia kitos. Kartu sudėtos, saulės baterijos užima nemažą stogo dalį, 5 kW jėgainės baterijos užims apie 30 kvadratinių metrų.

Kokio galingumo reikalingos saulės baterijos?

Taigi, besirenkant saulės modulius namui, pirmiausia apžiūrima stogo danga, ar ji pasvirusi reikiamu kampu, ar nedengia šešėliai ir koks plotis tinkamas saulės baterijoms montuoti. Prie baterijos aprašymo pirmiausia būna pažymėta, kokia jos galia. Rinkoje dažniausiai pasitaiko 320 W, 325 W, 330 W, 340 W, 350 W galios saulės baterijos.  Jeigu jos turi mažiau galios, nereiškia, kad ir saulės elektrinė gamins mažiau elektros. Pavyzdžiui, klientas susitarė su saulės energetikos įmone, kad jam sumontuotų 3 kW galios jėgainę. Jeigu jis pasirinko 350 W modulius tai jam reikės 8,5 modulių, jei pasirinko 320 W – reikės 9,3 modulių, kurie sudarys tą pačią galią bendrai. Taigi, kai saulės elektrinės plotis nėra ribotas tas pats galingumas pasiekiamas su mažesnės galios, bet didesniu kiekiu modulių. Galingumas nėra vienintelis parametras, svarbų vaidmenį užima saulės baterijų garantinis laikas.

Saulės modulių garantija

Dažniausiai žymimos dvi garantijos – produkto gamintojo ir efektyvumo. Produkto garantija suteikiama saulės modulių įrangai ir darbams. Įprastai pasitaiko 10-12 metų gamintojo garantija, tačiau kai kurie gamintojai suteikia net 25 metų, kaip pavyzdžiui LG NeOn 2 Black saulės moduliams. Sugedus baterijoms per šį laiką, jos turėtų būti pakeičiamos naujomis.

LG moduliams taip pat suteikiama 90 % efektyvumo garantija 25 metams. Tai reiškia, kad 25 metus modulių galia neturėtų būti mažesnė nei 10 %. Tokia šio produkto garantija parodo, jog moduliai yra labai aukštų standartų, nes dažniausiai pasitaiko 20-25 metams apie 80 % – 83 % efektyvumo garantija.

Brangiau kainuojančios saulės baterijos turės ilgesnę garantiją, didesnę galią ir didesnį efektyvumą.