Saulės baterijos: pliusai ir minusai

Saulės baterijos yra viena iš sudedamųjų saulės elektrinės dalių. Be jų nebus ir saulės elektrinės Jūsų namuose. Jei vis dar abejojate, ar verta įsirengti šį atsinaujinantį energijos šaltinį – nenuleiskite rankų. Norite sutaupyti? Tuomet toks sprendimas bus Jūsų naudai. Saulės baterijos gali būti itin gera investicija. Žinoma, iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad išleisti teks nemažai, bet neužilgo visa kaina atsipirks, o likusį laiką elektros energija teks naudotis nemokamai. Beje, valstybė teikia ir paramą saulės elektrinių įrengimui. Vyriausybė yra pasiruošusi kompensuoti iki 30% elektrinės statybos išlaidų. Pagalvokite ir apie ateitį. Jeigu po kelerių ar keliasdešimtiems metų nutarsite namą parduoti – tikrai išlošite, nes namo vertė gali pakilti ne vienu tūkstančiu. Vis didesnis girdimas poreikis iš klientų, ieškančių namo, kad jiems reikalingos saulės elektrinės jau įrengtos arba vis labiau domisi galimybės jas įsirengti būsimame pirkinyje. Jei žmogus gyveno prieš tai name ir naudojosi atsinaujinančiu energijos šaltiniu, tai labai tikėtina, kad to paties ar tik geresnio sprendimo norės ir kitame būste.

Saulės elektrinė ir kartu saulės baterijos yra ne tik ekonomiškas pasirinkimas, bet kartu ir ekologiškas, nes naudojant savo elektrą yra prisidedama prie klimato kaitos mažinimo. Kuo efektyviau dirbs elektrinė, tuo daugiau išlošite Jūs, kaip vartotojas. Visų pirma turėkite omeny, kad įsigyjant saulės elektrinę nereikėtų bandyti taupyti. Jeigu nuspręsite įsigyti mažiau žinomo gamintojo prekes, jie gali naudoti pigesnes medžiagas. Mažesnė įrangos kaina gali lemti mažiau kokybišką saulės elektrinę ar saulės baterijas. Taip pat efektyviam elektrinės darbui bus reikalinga tinkamai parinkta vieta ir teisingas sumontavimas. Be jokios abejonės tokius darbus geriausia patikėti šios srities profesionalams, kurie užsiima saulės elektrinių bei baterijų prekyba.

Privalumai kaip ir aiškūs, bet kaip ir su visais daiktais, taip ir saulės baterijos turi šiokių tokių trūkumų. Galima sakyti, kad šie prietaisai, skirti saulės šviesos energijai paversti elektros energija, yra gana nauji ir dar iki galo nėra neištobulinti taip, kad energija nebūtų prarandama. Deja, bet dar nėra sugalvota, kaip veiksmingai išsaugoti saulės baterijų pagamintą elektros energiją, nes kitaip didelė dalis energijos yra prarandama, jeigu tuoj pat nėra panaudojama. Dar vienas šios baterijos trūkumų yra tai, kad vienas jos elementas sukuria palyginus mažą energijos kiekį. Kad būtų sukurtas pakankamas energijos kiekis, reikia šimtų saulės baterijos elementų.