Keleiviai, pirkdami lėktuvo bilietus ir gaunantys galimybę išsirinkti sėdimą vietą, neretai pasijunta it vaikai, mintyse strikinėjantys iš vieno lėktuvo galo į kitą, vis ieškodami to idealiausio varianto. Jei jūs esate vienas iš tų smulkmeniškų žmonių, manančių, jog sėdima vieta gali nulemti pasitenkinimą kelionę ar turite konkrečių pageidavimų sėdėjimo vietos atžvilgiu, žemiau pateiktos įžvalgos iš skrydžių personalo bei užkietėjusių keliautojų patirties gali būti naudingos.
- Sėdintieji gale teoriškai gali gauti mažiau rūpesčio iš personalo pusės, tačiau patirtis kalba šiek tiek kitaip. Stiuardesės ir stiuardai neretai būna draugiškesni bei supratingesni galinėse eilėse sėdintiems keleiviams: jei ir neapipila šių nemokamais užkandžiais, tai bent draugiškų šypsenų tikrai negaili.
- Lėktuvo gale sėdintys keleiviai atsiduria šiek tiek didesnėje triukšmo zonoje, rečiau sulaukia personalo dėmesio ar turi apsieiti be kvapą gniaužiančių vaizdų pro lėktuvo langą, tačiau dėl vietos trūkumo rankiniam bagažui susidėti tikrai skųstis negali.
- Poreikis salone turėti daugiau asmeninės erdvės nėra suderinamas su kitais sėdimos vietos privalumais. Tad, norint padidint tikimybę, jog greta niekas nesėdės, rekomenduojama rinktis ne itin populiariais vietas gale ar eilės viduryje.
- Mėgstate visur būti pirmas, o gal norą kuo greičiau išlipti iš lėktuvo sąlygoja faktas, jog iki jungiamojo skrydžio liko visai nedaug laiko? Jūsų dėmesio centre turėtų būti priekinės lėktuvo sėdynės, tačiau, šių negavus, dar nederėtų prarasti vilties. Pasitelkę savo komunikabilumą ar tiesiog nuoširdžią šypseną, pabandykite susikeisti su vienu iš priekyje sėdinčiųjų: galite likti maloniai nustebę, sužinojus, kokie draugiški būna atostogauti susiruošusieji!
- Jei skrydžių lėktuvu baiminatės dėl daugeliui nemalonius pojūčius keliančio kratymo, rekomenduojama rezervuoti vietą netoli lėktuvo sparnų – čia minėta problema yra juntama kur kas mažiau nei kitose lėktuvo vietose.
- Kelionė lėktuvu yra neatsiejama nuo triukšmo – ne tik pakilimo bei nusileidimo, bet ir viso skrydžio metu. O ką jau kalbėti apie riziką sulaukti triukšmingų kaimynų – knarkiančio pono ar balsingo kūdikio. Visgi žinantys, jog lėktuvo priekinėje dalyje variklio ūžesys girdimas mažiausiai, gali sau užsitikrinti bent minimalią tylą.
- Nors tikimybė patekti į katastrofą keliaujant automobiliu yra gerokai didesnė nei skrendant lėktuvu, žvelgiant į šį milžinišką „paukštį“, daugeliui sudreba širdis. Jei baimė dėl savo saugumo skrendant lėktuvu yra išties didelė, padarykite viską, jog šią sumažintumėte. Galite rinktis sėdėjimo vietą prie avarinio išėjimo (dar vienas nenuginčijamas šios pliusas – daugiau erdvės kojoms) – nelaimės atveju turėtumėte galimybę greičiau palikti lėktuvą. Visgi derėtų neatmesti galimybės, jog, avarinės situacijos metu, šioje vietoje sėdintis asmuo tampa savotišku kitų gelbėtoju – padeda iš lėktuvo išlipti kitiems ar yra tam įpareigojamas.
Akivaizdu, jog sėdėjimo vietos lėktuve negali būti blogos arba geros: pastarųjų vertinimas turėtų būti grindžiamas individualiais skrendančiųjų pageidavimais, kurie kiekvieno skrydžio metu gali būti vis kitokie.
Daugiau praktiškų patarimų portale Ieskaukeliones.lt