Ratlankių pasirinkimas, ką reikėtų žinoti?

Automobilių ratlankiai – jie mus pajudina, neleidžia eiti kelyje, o kai kuriems – kaip statuso ir pasididžiavimo simbolis. Nereikia būti  „Greiti ir įsiutę“ gerbėju, kad susigundytumėte rinktis didesnį ratą. Juk patys gamintojai pasilieka didelius ratlankius aukštesnės klasės variantams arba ima daugiau pinigų už šiek tiek papildomą valcavimo metalą. Jei ketinate padidinti savo automobilio dydį arba pakeisti ratus, kad jie atrodytų geriau, turite atsiminti keletą dalykų. Ratas gali būti paprastas apvalus metalinis lankas, ant kurio pritvirtinamos padangos, tačiau jis turi tiek pat įtakos jūsų automobilio valdymui, važiavimo patogumui ir saugumui, kiek  aplink jį apvyniota guma.

                   Apsipirkti antrinės rinkos ratą gali būti bauginanti patirtis, nes galima rinktis iš daugybės gamintojų, modelių ir specifikacijų. Taigi, esate išlepintas iš pasirinkimo, bet nesigundykite pigiais ratais, kuriuos galima įsigyti internete. Negalima pakankamai pabrėžti, kaip rizikinga montuoti pigius ratus, nes jie dažnai neatitinka antrinės rinkos dalių standartų. Nors jie gali atrodyti panašiai kaip gaminamus gerbiamų prekių ženklų, šių imitacijų kokybė ar stiprumas paprastai nėra tikrinamos, o tai svarbu, nes ratai yra skirti atlaikyti daugybę piktnaudžiavimo atvejų. „Replica“ ratai gali sukelti avarijos pavojų, jei dideliu greičiu įvažiuotumėte į duobę arba atsitrenktumėte į nuolaužas. Skirtingai nuo padangos pradūrimo, kuris gali įvykti palaipsniui, suteikiant laiko manevruoti savo automobilį saugiai, dūžtantis ratas yra daug staigesnis ir nevaldomas.

                   Kalbant apie ratus ir padangas, geriausia negailėti ir pirkti tinkamus, pagal standartus patvirtintus vardinius ratus iš licencijuoto platintojo. Tvirtinimas ant rato nėra visiškai panašus į batą, jūs negalite tiesiog pasirinkti jums patinkančios išvaizdos ir jums tinkančio dydžio. Tvirtinimo taškas ant rato stebulės skirtingų gamintojų gali skirtis. Kai kurie automobiliai turi ne tik penkias, keturias ar net tris antgalius, ant kurių galima pritvirtinti ratą, bet ir skirtinguose modeliuose skiriasi smeigių išdėstymo skersmuo.