Rankenėlės: puikus būdas paįvairinti interjerą

Namų jaukumą, patogumą, funkcionalumą ir grožį kuria ne atskiros detalės, o bendra jų visuma. Todėl smulkesni interjero elementai gali atlikti dvejopą vaidmenį: namų interjerą paversti visišku chaosu arba, atvirkščiai, sukurti tikrą jaukumo ir estetikos oazę. Tam didelę įtaką turi baldų furnitūra. Šį kartą smulkiau apie vieną jos dalį – baldų rankenėles.

Rankenėlės, nesvarbu ar tai durų ar spintos, ar komodos rankenėlės, leidžia ne tik patogiai varstyti bet kokias duris ar stalčius, bet ir suteikia namų interjerui savitą stilių bei  gali padėti išreikšti norimą įvaizdį. Galimybė rinktis šiuolaikinėje statybinių medžiagų rinkoje – išties didelė. Anot prekybos baldų furnitūra uždaros akcinės bendrovės „Joldija“ darbuotojų, baldų rankenėlių pasirinkimas stipriai įtakoja namų erdvės išvaizdą, funkcionalumą ir patogumą.

Atskirais šeimos gyvenimo tarpsniais gali būti aktualu labai skirtingos  durų varstymo detalės. Sakykim, vaikų kambaryje labai žasmingai atrodys durys ar baldai su įvairius gyvūnus ar augalus imituojančiomis rankenomis. Tuo tarpu, tame vaiko laikotarpyje, kai norisi visus stalčius atidaryti ir viską, kas jame yra išversti ant žemės ar dėti į burną,  visiškas rankenėlių nebuvimas – geriausia išeitis. Vienu ar dviem varžtais nuimamos rankenėlės gali būti laisvai nuimamos. Jūsų mažylis negalės atsidaryti stalčiaus ar durų, o jūs jausitės ramūs dėl jo saugumo. Vaikui paaugus,  be vargo galėsite pritaikyti ir pritvirtinti pageidaujamo dizaino rankenas.

Pasiteiravus minėtos įmonės darbuotojų, kokios baldų rankenėlės pačios populiariausios, tenka išgirsti, jog platus šios baldų furnitūros dalies pasirinkimas pirkėjus kone vienodai paskirsto po visas baldų ir durų rankenų kategorijas. Mes, tuo tarpu, atvertę internetinį puslapį  joldija.lt, matome tokius rankenėlių tipus:

  • „D“ formos rankenėlės;
  • Įleidžiamos rankenėlės;
  • Profilinės rankenėlės;
  • Rankenėlės strypeliai;
  • Taškinės rankenėlės;
  • Vaikiškos rankenėlės;
  • Varstomos rankenėlės.

Kaip matote, rinktis tikrai yra iš ko. Kaip minėta, ši interjero detalė dažnai esti tvirtinamos vienu ar dviem varžtais arba gali būti išsukamos. Taigi, interjero detales galėsite keisti pagal poreikius ir nuotaikas. Jeigu turite ypatingų norų, jums visuomet pasiūlys pagaminti rankenėles pagal individualų užsakymą. Tokiu būdu galėsite būti tikri, jog tokių pačių interjero detalių nerasite niekur kitur.

Anot specialistų, svarbiausia nebijoti eksperimentuoti ir klausti profesionalų patarimo. Jie pagal jūsų turimus baldus parinks tinkamiausias ir patogiausias rankenas turimiems baldams. Be to, visuomet gausite prekes į namus saugiai ir patikimai supakuotas. Tai reiškia, jog galite būti ramūs, kad siuntoje atkeliavusios rankenėlės bus naujos, švytinčios ir niekaip neapgadintos.