Prastas patalpų oras – kaip tai išspręsti

Rekuperatoriu filtrai

Jau kurį laiką gyvenate senesnės statybos daugiabutyje ir su kiekvienais metais vis dažniau pagalvojate apie savo namuose kasdien vyraujantį prastą orą? Deja, bet šiomis dienomis daugybė žmonių savo gyvenamuosiuose būstuose susiduria su labai prasta vėdinimo sistema, o tai reiškia, kad gyventojams tokiais atvejais taip pat tenka kovoti ir su įvairiais neigiamais viso to padariniais – pradedant būsto vidaus pažeidimu ir baigiant suprastėjusia sveikata.

Tiesą sakant, iki šiol yra nemažai žmonių, kurie mano, kad oras, kuriuo mes kvėpuojame lauke, turėtų būti kur kas labiau užterštas nei oras, kuriuo mes kvėpuojame savo namuose. Tačiau iš tikrųjų atlikti tyrimai rodo visiškai priešingą situaciją. Pasirodo, kad mūsų namuose oras gali būti net šimtą kartų labiau užterštas – ir taip yra dėl daugybės įvairių pašalinių neigiamų veiksnių, tokių kaip mikroorganizmai, dulkės, žmogaus sukuriami teršalai ir kt. Tuo tarpu, kai daugelis iš mūsų labai daug laiko praleidžiame savo namuose, tampa ypatingai svarbu pasirūpinti ir tinkamomis gyvenimo sąlygomis. Ir šiuo atveju kalbama ne tik apie materialinius dalykus ar būsto interjerą, tačiau taip pat ir apie namų orą, kuriuo kasdien kvėpuojame.

Atlikti tyrimai rodo, kad oras, kuriuo mes kvėpuojame, turi tiesioginės įtakos mūsų sveikatai, bendrai savijautai ir darbingumui. Tai reiškia, kad jei mes daugiau laiko praleidžiame patalpose, kurios nėra gerai vėdinamos, kenkiame savo darbo našumui ir bloginame savo sveikatos būklę. Žinoma, pradžioje dauguma žmonių viso to nejunta, todėl nėra linkę skirti jokio papildomo dėmesio savo patalpų vėdinimui, tačiau, deja, bet laikui bėgant neigiami padariniai išryškėja ir tampa gerokai labiau pastebimi. Būtent tuomet žmonės ima ieškoti papildomos informacijos ir patarimų, kurie jiems galėtų pagelbėti sprendžiant šią opią ir dažną problemą.

Tiesą sakant, dauguma žmonių patvirtina, kad vos tik jie savo gyvenamosiose patalpose užtikrina šviežią ir švarų orą, akimirksniu pasijungta geriau – juos rečiau aplanko nuovargis, jie gali lengviau susitelkti, taip pat jiems būna lengviau atsipalaiduoti, jų nebekamuoja kvėpavimo takų sutrikimai, jie džiaugiasi geresne miego kokybe ir kt.

Žinoma, kai kurie gali sakyti, kad tokiu atveju pakanka reguliariai ir gerai išvėdinti patalpas, tačiau šaltuoju metų laiku tai padaryti yra sudėtingiau. Be to, tokiu atveju iš namų išleidžiamas šiltas oras, kartu į patalpų vidų įleidžiant ir daugiau dulkių, teršalų bei kitų kenksmingų medžiagų. Taigi, pastaroji priemonė nepadeda išvengti didelės patalpų drėgmės, pelėsio ir kt. Todėl tokiose situacijose šiandien labai veiksmingai gelbsti rekuperatoriai.

Rekuperacija dar kitaip yra vadinama šilumogrąža. Tai reiškia, kad rekuperatorių pagalba yra vykdomas mechaninis patalpų vėdinimas. Šio proceso metu iki 95 % šalinamo oro šilumos yra sugrąžinama atgal į šį vėdinimo įrenginį, tokiu būdu panaudojant jį į patalpas tiekiamam orui iš lauko pašildyti. Šiuolaikiniai rekuperatoriai ir rekuperatorių filtrai, tokie kaip Komfovent, pasižymi labai didžiuliu asortimentu, o tai reiškia, kad kiekvienas vartotojas savo namams gali labai nesunkiai atrasti optimaliausiai tinkančius įrenginius, tokiu būdu namuose užtikrinant šviežią ir švarų orą.

Taigi, jei jau kurį laiką kenčiate nuo prasto patalpų oro, jokiu būdu neturėtumėte viso to ignoruoti ir į tai užsimerkti. Jei pasirūpinsite savo patalpų rekuperacine vėdinimo sistema, akimirksniu galėsite susigrąžinti švarų, šviežią ir gerą orą, kuris pagerins jūsų gyvenimo kokybę ir padės išvengti įvairių rimtų sveikatos problemų.

Daugiau informacijos apie rekuperacinį vėdinimą ir rekuperatorių filtrus rasite Filtrai1.lt.