Plastikiniai langai ir jų tarpinės – ko apie jas nežinojote?

Tikrai esate ne kartą girdėję apie plastikinių langų tarpines (dar vadinamas tarpikliais). Tai – sandarinimo juostos, kurios užtikrina tinkamą lango šilumos ir garso izoliaciją. Jos neleidžia šilumai iš vidaus skleistis į lauką, o iš išorės į patalpą neįleidžią drėgmės. Taigi, tarpinių dėka plastikiniai langai dar geriau atlieka savo funkciją. Šiame straipsnyje apie jas pakalbėsime daugiau, taip pat pakalbėsime apie tinkamą jų priežiūrą.

Tarpinės rūšiuojamos pagal medžiagas, iš kurių jos yra gaminamos. Šiuo metu rinkoje galima rasti iš porolono, poliuretano, polivinilchlorido ir gumos pagamintų sandarinimo tarpinių. Nors perkant plastikinius langus, šios jau dažniausiai būna pilname pakete, kartais prireikia jas pakeisti arba tiesiog norisi skirtingų tarpinių nei yra komplektacijoje su naujais plastikiniais langais.

Taigi, renkantis tarpines, pagrindinis rodiklis, į kurį derėtų atsižvelgti yra jų minkštumas. Jeigu pastarosios kietos, su jomis sunkiai pavyks sandariai uždaryti langus. Aukštos kokybės tarpinės savo minkštumą išlaikys ilgą laikotarpį, net ir veikiamos įvairių oro sąlygų. Kitas svarbus pasirinkimo rodiklis – elastingumas. Kadangi plastikiniai langai dažniausiai yra darinėjami, labai svarbu, jog tarpinė po užspaudimo sugrįžtų į savo pirminę būseną ir dėl elastingumo stokos neimtų trūkinėti. Žinoma, svarbus kriterijus yra ir tarpinės forma. Dažniausiai sutinkama yra D raidę primenanti tarpinių forma. Ji dažnai pasirenkama, nes su ja galima padengti net iki 3-7 mm pločio plyšius.

Jau ko gero žinote, jog plastikiniai langai yra labai universalūs savo spalvų ir tekstūrų atžvilgiu. Norintiems derinti langus prie namų interjero ar net eksterjero, tai padaryti tikrai bus nesunku, nes yra begalės spalvinių variantų. Deja, plastikinių langų tarpinių spalvinis pasirinkimas nėra toks platus.

Na ir galiausiai, kaip yra pritvirtinamos langų tarpinės? Čia jos taip pat skirstomos į dvi rūšis: įveriamas ir priklijuojamas.

Šiek tiek sunkiau sumontuojamos yra įveriamos tarpinės. Pastarosios rankiniu būdu įtvirtinamos kol dar gaminamas lango profilis. Jų dėka, užtikrinamas nepriekaištingas lango sandarumas net ir žemiausiose temperatūrose, jos pasižymi geru atsparumu ir patvarumu, net jei yra veikiamos įvairių oro sąlygų ar UV spindulių. Nors atrodo, jog rankiniu būdu, gamybos metu į lango profilį įtvirtintos tarpinėlės – nekeičiamos, dėl to nereikėtų jaudintis. Jeigu netyčia pažeidžiate jas mechaniškai, ar įvyksta susidėvėjimas, specialistai pakeis jas naujomis. Vienintelis minusas yra tik didesnė už įprastas tarpines kaina.

Priklijuojamos tarpinės tikrai yra pigesnė ir lengvesnė montavimo atžvilgiu alternatyva. Jos yra itin universalios, gaminamos iš plačiai gamyboje naudojamos EPDM medžiagos. Tarpinės yra atsparios UV spinduliams, ozonui. Puikiai išlaiko savo elastingumą esant temperatūros svyravimams, kurie būdingi mūsų šalies klimatui.