Patikėkite kapų priežiūrą profesionalams

Rūpinimasis kapais gali būti ne tik būtina prievolė, bet ir malonus gyvenimo akcentas. Juk tai vienintelis būdas pabūti kartu su anapilin iškeliavusiu brangiu žmogumi. Nesvarbu, kad tik mintimis. Be to, mūsų tautai kapų tvarkymas yra ta gyvenimo sritis, į kurią žiūrima labai atsakingai. Dažnai vienais kapais rūpinasi kelios kartos, todėl kapų atnaujinimas – dažna paslauga, kurios prireikia šias paslaugas teikiančių įmonių klientams.

Prieš rinkdamiesi kapaviečių dizainą, turime gerai apgalvoti, kas jais rūpinsis vėliau. Jeigu tai planuojate daryti patys, nuspręskite  kiek laiko galėsite tam skirti. Kaip ir bet kurį kitą darbą , taip ir kapaviečių tvarkymą, idealiausia patikėti profesionalams. Jie,  turėdami daugiau patirties ir tiksliai žinodami kliento  poreikius ir galimybes prižiūrėti kapavietę, pasiūlys optimaliausią kainos ir santykį.

Pasidomėjome, koks kapų tvarkymas dažniausiai siūlomas ir yra pats paklausiausias. Maloniai nustebino tai, kad yra įmonių, kurios gali pasiūlyti vienkartinį kapavietės tvarkymą, generalinį kapavietės tvarkymą ir nuolatinę kapavietės priežiūrą. Tai labai patogu, jeigu netikėtai reikia išvykti ilgesniam laikui ir neturime galimybės niekam patikėti kapų priežiūros.

Kapų atnaujinimas irgi ne problema. Skaldelių keitimas, paminklo atnaujinimas, kapų bortelių atnaujinimas, trinkelių klojimas aplink kapavietę – tai tik dalis paslaugų, po kurių net ir labiausiai apleista kapavietė vėl švytės švara ir naujumu.

Net ir labiausiai minimalistinė kapavietė atrodys skoningai ir jaukiai, jeigu joje žaliuos augalai. Norintiems modernesnio vaizdo, rekomenduojama rinktis vienspalvius arba lapinius augalus. Tuo tarpu, jeigu trokštate daugiau puošnumo, derinkite skirtingas rūšių gėles. Kapuose puikiai tiks chrizantemos, begonijos, našlaitės, serenčiai, jurginai ir kiti augalai. Kaip jau minėta, prieš priimant sprendimą, kokie augalai puoš kapavietę, įvertinkite augalų auginimo sąlygas ir galimybes lankyti kapą.

Dar viena priežastis dėl ko, bent jau pirminis kapavietės tvarkymas, turėtų būti patikėtas profesionalams – įvairūs papildomi priedai. Vazos, žvakidės, gėlynukai, stovai žvakėms ir daugiau įvairiausių priedų suteikia išskirtinumo ir jaukumo. Jų paieška, derinimas prie kitų kapavietės  detalių gali atimti daug laiko ir pinigų. Tuo tarpu, specialistai, gaminantys kapavietės dangą, paminklą ar tvorelę, nesunkiai Jums parinks ir priedus, derančius prie bendro amžino poilsio vietos.