Patarimai, kaip gražiai sutvarkyti kapus

kapo tvarkymasSiekiant, kad kapavietė būtų graži – ja reikia rūpintis ištisus metus. Nesvarbu koks oras yra už lango – tik žinios ir pastangos padės pasirūpinti artimųjų poilsio vieta. Tai daryti yra kiekvieno iš mūsų pareiga. Jeigu prižiūrimi kapai yra toli nuo Jūsų gyvenamosios vietos – palikite jų priežiūrą specialistams, kurie teikia tokias paslaugas. Kapų tvarkymas jiems kasdienybė, tad šioje sferoje pasikvalifikuojantys asmenys pasirūpins, kad kapavietė būtų tvarkinga. Juolab patars, kaip būtų galima supaprastinti jos priežiūrą arba kas labiausiai tiktų stiliaus prasme.

Visgi, jeigu kapų tvarkymas lieka Jūsų rankose – nepamirškite kelių paprastų taisyklių, kurios padės poilsio vietą išlaikyti tvarkingą per daug neskiriant jai dėmesio.

  1. Jeigu neturite laiko dažnai užsukti ant kapų – tokiu atveju rekomenduojame pasirinkti skaldą, kuri padengia didžiąją dalį kapo paviršiaus. Šiuo metu siūlomas labai platus skirtingos skaldos pasirinkimas, tad kiekvienas atras tai, kas jų manymų atrodo skoningai.
  2. Greta kapų arba net ant jų nerekomenduojame sodinti medžių arba krūmų, kurie kiekvienais metais meta lapus. Paprasčiausiai ne tik rudens metu teks kartą per savaitę eiti ant kapų rinkti šiukšlių, tačiau net ir kur kur kas dažniau. Jeigu norite žalumos – išeitis yra spygliuočiai. Jie džiugins savo išvaizda ištisus metus.
  3. Dar vienas patogumas – greta esančiuose krūmuose arba panašioje kiek paslėptoje vietoje – laikyti įrankius, kuriais galima naudotis kaskart atėjus sutvarkyti kapo. Dažniausiai šluotelė, mažas kastuvėlis ir grėbliukas – reikalingiausios priemonės padedančios pasirūpinti kapais.
  4. Jeigu esate nusprendęs, kad kapų vietoje labai skoningai atrodys gėlės – turite suvokti, kad joms reikia ir atitinkamos priežiūros. Paprasčiausiai per metus jos labai keičia savo išvaizdą bei gyvybingumą. Jeigu neturėsite daug laiko, galbūt kur kas geriau įsigyti gražias dirbtines gėles? Tokiu atveju jas reikės tik kas kelis mėnesius nuplauti, kadangi dėl aplink esančio purvo jų spalva kinta.
  5. Galiausiai, kuo aukštesnis bortelis – tuo paprasčiau bus kapą prižiūrėti. Tokiu atveju aplink kapą esantį žolė neaugs ant jo, juolab, grėbstyti ir tvarkyti bus paprasčiau. Žinoma, yra tam tikri kapų bortelio normatyvai, kurių reikia laikytis. Tačiau norime pasakyti, kad bent jau koks nors bortelis yra geriau negu jokio.

Kapų tvarkymas turėtų būti poilsis ir pabuvimas su mylimu žmogumi. Tai neturi būti priverstinis darbas. Jeigu susikursite lengvai prižiūrimus kapus – neteks skirti jiems daug laiko.