Patalynės užvalkalai – kokia medžiagą rinktis?

Lova – tai mūsų ramybės oazė, kur būtina užtikrinti maksimalų komfortą. Jis prasideda ties miegamojo interjero dizainu, spalvomis ir apšvietimu, o baigiasi ties tokiais dalykais kaip čiužinio pasirinkimas ir patalynės užvalkalai. Renkantis patalynės užvalkalus labai svarbi jų medžiaga. Kokios medžiagos populiariausios ir kokiomis savybėmis jos išsiskiria? Šiuo klausimu komentuoja internetinės parduotuvės MiegoManija.lt specialistai.

Medvilniniai patalynės užvalkalai

Tai – bene populiariausias ir dažniausiais variantas renkantis patalynės užvalkalus. Medvilninė patalynė yra švelni ir maloni kūnui, ją nesudėtinga skalbti, lyginti, audinys greitai džiūsta, tinka ir alergiškiems žmonėms, ir vaikams. Medvilnė patalynė gali būti įprasta ir gofruota. Pastaroji išsiskiria tuo, kad medžiagos nereikia lyginti, o gofruotos patalynės glamžymo efektas jai suteikia unikalumo. Kaip atskirti kokybišką patalynę, pagamintą iš medvilnės? Jei patalynės užvalkalai yra pagaminti iš kokybiškos medvilnės, audinys bus tankus, piešiniai neišsilieję.

Satininiai užvalkalai

Satinas – taip pat dažnai patalynės užvalkalams naudojamas audinys, kuris atrodo kiek prabangiau, o medžiaga yra itin švelni. Tai puikus pasirinkimas šiltuoju metų laiku, kai norisi vėsesnės, ne taip šildančios patalynės. Satinas yra pagaminamas iš paprastos medvilnės. Naudojant specialią technologiją iš jos išgaunamas itin tankus ir švelnus pluoštas. Iš satino pagamintą patalynę lengvą skalbti, lyginti, ji itin maloni kūnui. Satinas primena šilko blizgesį, yra stipresnis, geriau dažosi, sugeria drėgmę.

Kaip ir įprasta medvilnė, satinas gali būti gofruotas. Skalbiant tokie patalynės užvalkalai nepraranda švelnumo, tačiau yra praktiškesni, nes jų nereikia lyginti. Rinkoje galima rasti ne tik iš medvilnės pagamintos satininės patalynės, bet ir su poliesterinio pluošto priedais. Tokia medžiaga yra stipresnė, tačiau skalbiant ant jos gali susidaryti kamuoliukai, ši patalynė paprastai yra pigesnė.

Lininė patalynė

Iš lino pagaminti patalynės užvalkalai yra laikomi bene geriausiu pasirinkimu. Linas yra itin aukštos kokybės medžiaga, kuri itin patvari, nesukelia alergijų, o miego metu gali paskirstyti viso kūno temperatūrą, todėl tai puikus pasirinkimas visais metų laikais. Iš lino pagamintą patalynę vertina žmonės, kuriems svarbi ekologija ir kokybė.