Paskolos iš žmonių naudojantis internetu

Paskolos is zmoniu

Šiandien paskolos iš žmonių yra suteikiamos ne tik pasirašant vekselį. Tiesą sakant, kur kas daugiau paskolų iš žmonių yra suteikiama internetu, naudojantis šiuolaikinėmis tarpusavio skolinimo platformomis. P2P (angl. „Peer-to-Peer“) platformos skaičiuoja jau ne pirmą dešimtmetį, todėl Lietuvoje taip pat galime matyti ne vieną tarpusavio skolinimo platformą, kuri yra labai populiari skolinančių ir besiskolinančių žmonių tarpe. Tokio pobūdžio platformos skiriasi nuo principo, kurį taiko oficialūs kreditoriai.

Visų pirma tarpusavio skolinimo platformos nėra kreditoriai. Pačios P2P platformos nesuteikia paskolų vartotojams. Jos yra kaip tarpininkai arba kitaip tariant – administratoriai, kurie rūpinasi visu paskolų suteikimo procesu. Žmogus, kuris užsiregistruoja tarpusavio skolinimo platformoje kaip tas, kuris nori skolinti, tampa investuotoju. Jis gali rinktis iš tarpusavio skolinimo platformoje paskolų prašančių fizinių asmenų sąrašo ir pats savo nuožiūra nuspręsti, į kurias paskolas būtų naudinga ir pelninga investuoti.

Tuo tarpu tie žmonės, kurie nori gauti paskolas, t.y. pasiskolinti iš žmonių, užsiregistruoja tarpusavio skolinimo platformoje pateikdami paskolos paraišką. Akimirksniu paskolos paraiška tikrai nepatenka į paskolų prašančių asmenų sąrašus. Būtent todėl investuotojai gali jaustis kur kas saugesni. Pirmiausia vartotojai, kurie nori gauti paskolas, yra įvertinami tarpusavio skolinimo platformos operatorių. Tai reiškia, kad yra atliekamas vartotojų mokumo vertinimo procesas, vadovaujantis visais šiuolaikiniais mūsų šalyje galiojančiais įstatymais. Ir šis procesas yra privalus bei būtinas. Nei vienas žmogus negali gauti paskolos, jei jis nėra pripažįstamas mokiu.

Vartotojų mokumo vertinimo metu yra atsižvelgiama į tai, kokios yra žmogaus gaunamos mėnesinės pajamos, kokie yra jo turimi finansiniai įsipareigojimai ir koks yra jų dydis, kokia yra žmogaus šeimyninė padėtis (pvz., yra viengungis, gyvena santuokoje ar kt.), ar žmogus turi nepilnamečių vaikų, kokiame mieste žmogus gyvena, ar gyvena nuosavame būste, ar būstą nuomojasi, kokia yra jo asmeninė kredito istorija ir kt. Veiksnių, į kuriuos yra atsižvelgiama – daugybė, todėl tarpusavio skolinimo platformose lygiai taip pat yra taikomi labai griežti reikalavimai, kuriuos privaloma atitikti, ir labai aiškios taisyklės, kurių privaloma laikytis.