Tikriausiai nieko nenustebinsime pasakydami, jog įmonės steigimas – tai ilgas ir varginantis procesas. O dažnai taip norisi savo verslą pradėti vystyti tuoj pat. Išeitis tokiu atveju yra. Tai – parduodamos įmonės. Tad kokius privalumus suteikia galimybė įsigyti jau įsteigtą įmonę? Lukodita.lt specialistai įvardija tokius:
- Jums nereikės kurti įmonės pavadinimo;
- Jums nereikės rengti įmonės steigimo dokumentų;
- Jums nereikės tų steigimo dokumentų derinti su notarais;
- Jums nereikės atidaryti kaupiamosios banko sąskaitos;
- Jums nereikės formuoti įstatinio kapitalo;
- Jums nereikės ieškoti registracijos adreso;
- Jūs išvengsite visų steigimo procedūrų;
- Dokumentai bus paruošti vos per vieną dieną. Ypatingais skubos atvejais tą galima padaryti ir per kelias valandas;
- Tai yra idealus būdas verslą pradėti per rekordiškai trumpą laiką;
- Visos procedūros atliekamos vieno susitikimo metu;
- Garantuotas lėšų bei laiko taupymas.
Kaip jau supratote, pagrindinis privalumas – tai galimybė išvengti ilgų ir varginančių įmonės steigimo procedūrų. Kitas, ne ką mažesnis pliusas, yra įstatinio kapitalo kūrimo išvengimas. Juk ne kiekvienas pradedantis verslininkas turi atliekamus 2500 eurų.
Kalbant apie įmonės pavadinimo kūrimo keblumus, turėtumėte žinoti, jog ne vienas jau sukurtų įmonių pardavėjas taiko unikalią paslaugą: gali parduoti įmones su nauju pavadinimu, kurį sugalvosite jūs. Tai puiki galimybė tiems, kurie išskirtinai nori savo pavadinimo sukurtos įmonės.
Reikia pabrėžti tai, jog paprastai tokiais atvejais parduodamos įmonės, kurios buvo sukurtos, tačiau savo veiklos taip ir nepradėjo vykdyti. Tačiau yra išimčių. Gali būti parduodamos ir tokios įmonės, kurios veiklą kažkurį laiką vykdė, tačiau neturi jokių įsipareigojimų ir įsiskolinimų. Beje, daugeliui pradedančių verslininkų jau veikusios, bet skolų neturinčios įmonės atrodo labai patrauklus variantas.
Įmonių pirkimo procedūra vyksta gana greitai. Dažniausiai visi reikiami dokumentai parengiami vos per vieną dieną. Praktika rodo, jog skubos atveju tą įmanoma padaryti ir per kelias valandas. Tuomet belieka sandorį įtvirtinti nuvykus pas notarą. Galiausiai, visi pasikeitimai, susiję su įmonės savininkų pasikeitimu, nusiunčiami į VĮ „Registrų centras“.
Dar vienas gana dažnas klausimas – kiek kainuoja jau įsteigta įmonė? Kiekviena sukurta įmonė turi savų privalumų, tad kainos labai skirtingos. Visgi, galime pasakyti, jog dažnu atveju UAB galima įsigyti vos nuo 300-400 eurų.