Parduodami nauji butai Senamiestyje: kaip išsirinkti ir ko tikėtis?

Net pasaulinė pandemija nesumažino nekilnojamojo turto rinkos Lietuvoje aktyvumo. Pirkimo ir pardavimo sandoriai ir toliau yra pasirašomi, nestoja nekilnojamojo turto vystytojų projektai. Didžiausi pardavimų skaičiai, žinoma, fiksuojami Vilniuje, šalies sostinėje. Vieni geidžiamiausių NT objektų čia – parduodami nauji butai Senamiestyje. Kaip išsirinkti butą šioje miesto dalyje ir kuo šie būstai yra išskirtiniai?

Kodėl Senamiestis?

Jeigu paklaustumėte Senamiestyje gyvenančių žmonių, kodėl jiems patinka gyventi miesto centre, turbūt daugelis jų įvardintų laiko sutaupymą. Iš tiesų tai yra vienas svarbiausių privalumų, gyvenant miesto centre. Nesvarbu, ar tai būtų Vilnius, ar Kaunas, ar kitos šalies didmiestis, miesto centrinėje dalyje dažniausiai yra sukoncentruotos svarbios įstaigos bei paslaugos. Čia veikia valstybinės įstaigos, daugybė parduotuvių bei pramogų vietų. Todėl tiek tvarkant kasdienius reikalus, tiek vykstant pramogauti, nereikia gaišti laiko ilgoms kelionėms.

Daugelyje miestų centrų taip pat veikia prestižinės ugdymo įstaigos, tad ir kelionėje vežant vaikus į darželį ar mokyklą, gyvenant centre, nesugaišite daug laiko. Išvengdami kasdienių kamščių ne tik turėsite dienos metu daugiau laiko, bet ir apsaugoti save nuo nereikalingo streso.

Be to, renkantis būstą, kone kiekviename NT skelbimų portalo skelbime pamatysite ne tik buto aprašymą, bet ir šiek tiek informacijos apie patį  rajoną. Pavyzdžiui, koks yra susisiekimas ar net nusikalstamumo lygis. Statistika rodo, kad didžiausi nusikalstamumo skaičiai fiksuojami miegamuosiuose mikrorajonuose. Todėl norintys gyventi saugesnėje aplinkoje, dažniau renkasi rajonus arčiau centro ir domisi, kokie parduodami nauji butai Senamiestyje.

Į ką atkreipti dėmesį?

Kadangi Senamiestyje galima rasti daug skirtingų būstų su unikaliu išplanavimu ir nestandartiniais sprendimais, kiekvieną patikusį variantą reikėtų apžiūrėti ir tinkamai įvertinti. Būtent nauji butai Vilniuje gali Jus nustebinti savo išvaizda ir architektūra.

Pavyzdžiui, galite išsirinkti variantą su aukštomis lubomis ir vaizdu į centrinę miesto aikštę. Arba netradicinį butą su išplanavimų per du aukštus. Taip pat labai dažnai Senamiestyje galima rasti tokių pasiūlymų kaip dirbtuvės ar studijos, kurios tinka ne tik kūrybinėms veikloms, bet ir gyvenimui.

Tačiau gyvenant miesto centre, reikėtų atkreipti dėmesį į  kelis specifinius dalykus. Pavyzdžiui, kai kurie parduodami nauji butai Senamiestyje gali būti be šildymo. Tokiu atveju šildyti patalpas reikia šildytuvais. Taip pat svarbu susipažinti su dokumentais ir patikrinti,  ar naujas būstas nėra paveldo zonoje ir kokios būtų galimybės atlikti remontus. Ir, žinoma, svarbiausia – [pasidomėti kaimynais ir kaimynine aplinka, kad atsikėlus netektų nemaloniai nustebti, sužinojus, kad gyvenate virš naktinio klubo ar baro.