Palapinės renginiams įvairiems metų laikams

palapinesDaugeliui mūsų palapinė iš karto sukelia asociasijas su kelioniniais žygiais, stovyklavimu, žvejyba ar kita aktyvaus poilsio veikla. Tačiau toks požiūris jau yra per ilgai nusistovėjęs. Jau daugelį metų žmonės specialias palapines naudoja ir kaip postogę koncertų, vestuvių ar kitų renginių metu.

Renginiai kurių metų dažnai naudojamos palapinės

Dažniausiai lauko palapinių prireikia masinių renginių metu:

  • Koncertams
  • Vestuvėms
  • Sporto renginiams
  • Miestų šventėms

Lauko palapinės koncertų metu

Lauko palapinei galima prilyginti praktiškai kiekvieną sceną naudojamą lauko koncertų metu. Pagrindiniai reikalavimai: ji turi būti tvirta, apsaugoti atlikėjus ir įrangą nuo lietaus, užtikrinti gerą akustiką. Kaikurių koncertų metu lauko palapinės statomos ir siekiant apsisaugoti nuo karščio, lietaus , mašalų ar šalčio apsaugoti žiūrovus.

Nepaslaptis, jog lauko palapinės yra „sezoninė“ prekė, visgi su specialia papildoma įranga jos taipogi laisvai gali būti naudojamos ir kitais metų sezonais. Prie įrangos be kurios lauko papalpinė neįsivaizduojama žiemą galima paminėti šildytuvus bei grindis. Dažniausiai naudojami šildytuvai būna dujiniai arba elektriniai. Grindų tipai lauko palapinėms irgi dažniausiai būna du:  medinės arba plastmasinės.

Palapinės vestuvių pokyliams

Lietuvoje vis labiau stiprėja tentencijos vestuvių pokylius rengti vaizdingose gamtos kampeliuose, senuose dvaruose ar sodybose. Visgi, dažnu atveju vestuvių dalyvių skaičius būna kurkas didesnis negu galėtų sutalpinti nuomojomos patalpos. Jeigu vestuvių pokylis keliamos šiltą dieną atrrodo problemos tame neturėtų būti, tačiau niekas nėra apsaugotas nuo gamtos išdaigų — stipraus lietaus ar vėjo. Nuomojant lauko palapines vestuvėms būtina pasirūpinti mobiliomis grindimis — kad svečiai galėtų netik patogiai sėdėti už stalų, bet ir pašokti.

Sporto renginiai

Nepaslaptis, jog vasaros metu vyksta didžioji dalis sporto renginių: krepšinio turnyrai, šaudymo ar jėgos trikovės varžybos. Mažiau populiarų sporto šakų rengėjai sąmoningai varžybas stengiasi rengti vietose kurios pavyktų sutraukti daugiau žiūrovų. Palapinės tokiuose renginiuose skirtos netik prisidengti nuo kaitrios saulės ar lietaus, bet ir laikyti varžybose naudojamą įrangą.

Miestų šventės

Miestelių šventės taipogi dažnai sulaukia didelio žmonių amplūdžio. Jų metu taipogi organizuojami įvairūs kocertai, pasirodymai ar žaidimai, todėl lauko papapinės tikrai praverčia.