Pakuotės ir pakuočių gamyba: ką verta žinoti?

Pakuotės – svarbi daugelio produktų dalis, padedanti reprezentuoti prekės ženklą bei paverčianti jį atpažįstamu. Dėl šios priežasties pakuotės turėtų būti gaminamos itin kruopščiai, laikantis aukštų pakuočių gamybos reikalavimų ir taikant inovatyvias technologijas. Renkantis pakuotes įvairiems gaminiams, verta atsižvelgti į keletą svarbių dalykų. UAB ,,Printela“ specialistai apžvelgia pagrindinius aspektus, kuriuos verta žinoti apie pakuotes ir pakuočių gamybą.

Patrauklus pakuočių dizainas turi didelės įtakos parduodamo produkto sėkmei

Pakuočių dizainas neabejotinai turi didelės įtakos finansinei ir emocinei produkto pridėtinei vertei. Nepatraukli produkto pakuotė paprasčiausiai nesudomina vartotojo, todėl yra didelė tikimybė, kad pirkėjas prekės neįsigis. Pakuočių dizainas padeda prekės ženklui tapti atpažįstamu fizinės parduotuvės lentynoje ar el. parduotuvės asortimente.

Vienos aiškios taisyklės, koks turėtų būti geras prekės pakuotės dizainas, nėra. Visgi kiekvieno produkto kūrėjas stengiasi, kad jo gaminio pakuotė būtų originali, išsiskirtų iš kitų ir taip pritrauktų daugiau vartotojų dėmesio.

Skaitmeninė spauda ir pagrindiniai jos privalumai

Skaitmeninė spauda – tai inovatyvus, greitas, patogus ir pastaruoju metu visame pasaulyje ir Lietuvoje populiarėjantis mažų ir vidutinių tiražų bei įvairių formatų spausdinimo būdas, pasitelkiant modernius skaitmeninius spausdintuvus. Šis spausdinimo būdas suteikia galimybių prekių ženklams įgyvendinti nedidelės apimties pakuočių užsakymus, taip pat pakuoti gaminius į spalvingas lanksčias pakuotes su spauda.

Vienas pagrindinių skaitmeninės spaudos privalumų – nėra minimalių užsakymo kiekių. Tai leidžia gaminti unikalias, personalizuotas, skirtingoms vartotojų grupėms pritaikytas pakuotes bei lengvai įgyvendinti modernius marketingo sprendimus. Be to, skaitmeninis spausdinimas padeda greitai atnaujinti pakuočių informaciją, kurti sezoninius produktus, testuoti rinką, gaminti bandomąsias pakuotes sutaupant lėšų, mažinant atliekų ir sandėliuojamų pakuočių kiekį.

Verta paminėti, kad skaitmeninė spauda pasižymi aukšta kokybe, o pakuočių užsakymai pagaminami ypač greitai. Skaitmeninės spaudos užsakymai gali būti atliekami per 1–3 savaites.

PET pakuotė ir svarbiausios savybės, dėl kurių verta ją rinktis

Lanksčioms ir kitoms pakuotėms gaminti naudojamos įvairios medžiagos, viena iš jų – PET (poliesteras). PET plačiai naudojamas išorinės pakuotės plėvelės gamyboje, taip pat kaip skaidri plėvelė su reversine spauda.

Verta paminėti, kad PET pakuotė pasižymi puikiomis vizualinėmis savybėmis, yra vidutiniškai apsaugota nuo drėgmės ir gerai nuo deguonies. PET pakuotės taip pat turi aukštą atsparumą karščiui ir yra mechaniškai stabilios. Lanksčios PET pakuotės gali būti įvairių tipų: paketai, įvairūs maišeliai su užtrauktuku, rankenėlėmis, kamšteliais ir kt.

Svarbu žinoti, kad, priešingai nei kitų gaminių pakuotėms, maisto produktų pakuočių gamybai taikomi itin aukšti reikalavimai, numatyti Europos Sąjungos teisės aktuose. Lanksčios PET pakuotės yra tinkamos naudoti sąlyčiui su maistu.

Jei Jums reikalinga kokybiškai, profesionaliai bei preciziškai atliekama pakuočių gamyba, kreipkitės į UAB ,,Printela“. Moderni spaustuvė, veikianti Kaune, yra viena iš nedaugelio Šiaurės Europoje, skaitmeniniu būdu spausdinanti lanksčias pakuotes mažais bei vidutiniais tiražais. UAB ,,Printela“ siūlo itin platų lanksčių pakuočių maisto produktams ir kitiems gaminiams, taip pat lipnių etikečių bei etikečių tekstilei pasirinkimą. Jei turite papildomų klausimų, susijusių su pakuočių gamyba, susisiekite – ilgametę patirtį sukaupę įmonėje dirbantys specialistai pakonsultuos bei padės išsirinkti reikiamas pakuotes ar etiketes Jūsų gaminiams.