Nuotekų valymas: reikalavimai ir montavimo darbai

Vis daugiau žmonių supranta, kad būtina saugoti aplinką ir nusprendžia savo nuosavo namo, sodo ar kotedžo kieme įrengti nuotekų valymo prietaisus, kurie ženkliai sumažina taršą ir valo buityje panaudotą, nešvarų vandenį. Jei manote, kad esate pasirengę žengti šį žingsnį geresnio pasaulio link ir norite, kad nuotekų valymas taptų Jūsų buities dalimi, tačiau nė neįsivaizduojate, kaip tai vyksta ir kokie darbai turi būti atliekami, pabandysime trumpai ir aiškiai apžvelgti nuotekų valymo darbų reikalavimus bei montavimo eigą. nuoteku valymas 

Valymo įrenginių tiekimas

Jei įsivaizduojate, kad nuotekų valymas ir jo darbai yra nesudėtingi ir juos gali atlikti bet kas, turite žinoti, kad nuotekų valymo įrenginiai privalo būti patvirtinti galiojančiomis specifikacijomis bei teisės aktais ir turėti CE ženklą, patvirtinantį, kad jis yra ekologiškai saugus, tinkamas naudoti. Montuoti, gaminti bei tiekti šiuos įrenginius gali specialius techninius liudijimus turinti įmonė, todėl ieškodami tinkamų darbuotojų, būtinai atsižvelkite į šiuos faktorius ir kreipkitės tik pas savo srities specialistus.

Nuotekų valymo įrenginių projektavimo reikalavimai

Norint, kad nuotekų valymas veiktų sklandžiai, atliekant projektavimo darbus, reikia atsižvelgti į sistemos pajėgumą, kuris turi veikti ne mažiau, kaip 15 metų. Taip pat svarbi sandari įrenginio sistema, o kalbant apie nuotekų valymo metu susidarančias atliekas (dumblą, šlamą ir pan.), jos privalo būti tvarkomos tik aplinkai saugiausiais būdais.

Pasiruošimas

Norint tikslingai įgyvendinti planą ir užtikrinti, kad nuotekų valymas veiks efektyviai, reikia pasiruošti. Tam iškasama duobė, atitinkanti įrenginio dydį. Taip pat būtina suderinti, kad atitekančio ir ištekančio vandens vamzdžiai būtų sulyginti, o pritaikytas kanalizacijos vamzdžio nuolydis  – be galo tikslus. Kai kurios įmonės šią techniką montuoja ant betoninio pagrindo, kurį reikia pastatyti ant sutankinto grunto. Taip garantuojama, kad įrenginys bus statomas tiksliai, tiek horizontalios, tiek vertikalios padėties atžvilgiu.

Galutiniai darbai

Kai duobė paruošta ir visi vamzdžiai atitaikyti, o įrenginys jau projektinėje padėtyje – vyksta dar vienas svarbus etapas – užpylimas. Tai daroma įrenginį užpildant smėliu bei vandeniu, kuris neleidžia jam būti sausam. Šis procesas atliekamas palaipsniui, 20-30 cm sluoksniais. Kai masė pasiekia įrenginį, jis sandariai uždengiamas, kad į jį nepatektų smėlis. Kad nuotekų valymas veiktų nepriekaištingai, po užpildymo dar atliekami paleidimo darbai, kurių metu galutinai sureguliuojama sistema. Atlikus šiuos veiksmus, nuotekų valymo įrenginys paleidžiamas jau tą pačią dieną.