Nuostabūs gėlių privalumai mūsų sveikatai

geles

Reguliariai botanikos srityje atliekami moksliniai tyrimai rodo vieną netikėtą ir džiuginantį faktą: tie, kurie septintajame dešimtmetyje džiaugsmingai skandavo, kad gėlės yra tikrų tikriausia galia, iš tikrųjų buvo visiškai teisūs. Ir tiesą sakant, šiomis dienomis gėlių salonai ir floristai sulaukia ypatingai didelio dėmesio, todėl gėlių pristatymas į namus taip pat tampa labai dažnu vartotojų pasirinkimu. Todėl būtų labai įdomu ir naudinga pažvelgti bent į keletą nuostabių gėlių privalumų mūsų sveikatai!

Gėlės gali padėti išgydyti peršalimą

Nors augalai ir gėlės nėra vaistas nuo peršalimo, kurio mokslininkams ir tyrėjams nepavyksta rasti jau šimtmečius, jie tikrai gali padėti įveikti šią įkyrią (ir kartais netgi labai pavojinga galinčia tapti) ligą. Ypač žiemos mėnesiais, kai drėgmės trūkumas skatina įvairių infekcijų kilimą, gėlės suteikia orui drėgmės. Ši drėgmė padeda kovoti su sausa oda, išsausėjusia gerkle ir sausu kosuliu: visi šie veiksniai prisideda prie sezoninių ligų. Augalų ir gėlių teikiama papildoma drėgmė padeda išvengti peršalimo ligų arba bent jau sutrumpina jų trukmę ir padeda žmonėms greičiau pagerinti savo bendrą sveikatos būklę.

Gėlės gali padėti pagerinti nuotaiką

Žvelgiant abstrakčiai, gėlių pristatymas į namus (arba kitaip atariant – gėlių dovanojimas) gali padėti pagerinti gėlių gavėjo nuotaiką, nes tai reiškia, kad žmogus kažkam rūpi, o tai visuomet daro didelį poveikį žmogaus būsenai. Tačiau net jei gėles įsigijo ar jas pasodino ir jomis džiaugiasi tas pats asmuo, jos gali padėti pagerinti nuotaiką, nes puikiai atrodo ir labai maloniai kvepia – du veiksniai, kurie, kaip įrodyta moksliškai, suteikia emocinį pakylėjimą. O pagerėjusi nuotaika dažnai lemia geresnę sveikatą.

Tikėtina, kad gera nuotaika pasižymintys žmonės greičiau atsigaus po traumos ar ligos. Be to, vertėtų prisiminti, kad žmonės dažnai ligoninėse besigydantiems pacientams neša gėles ar įvairius augalus. Ir tai yra labai sveikintinas sprendimas, kadangi tokiu atveju pacientams tampa lengviau žengti tvirtus žingsnius geresnės sveikatos ir savijautos link. Ligoninėse taip pat dažnai yra žaliųjų zonų, nes sveikatos priežiūros specialistai pripažįsta teigiamą augalų ir gėlių poveikį žmogaus sveikatai.

Gėlės padeda pagerinti žmonių atmintį

Ar tai gali būti tiesa? Mokslas sako, kad tikrai taip! Augalai ir gėlės prisotina orą deguonimi, o tai skatina smegenų ląstelių veiklą, todėl gerėja atmintis, aiškumas ir koncentracija. Galvokite apie augalus ir gėles kaip apie supermaistą jūsų smegenų ląstelėms!

Gėlės padeda lengviau atsipalaiduoti

Rūpinimasis gėlėmis ir augalais gali atpalaiduoti, o sodininkystė gali būti puikus ir veiksmingas būdas įveikti stresą ar nusivylimą. Be to, gėlių kvapas padeda atsipalaiduoti, todėl kvapikliai ir vonios produktai dažnai būna su gėlėmis. Tik pagalvokite, kaip dažnai žmonės lankosi sode, kad atsipalaiduotų! Nors ir dažnai nesuprantame, kaip tai moksliškai pagrįsta, sunku paneigti, kad būvimas sode padeda atsipalaiduoti.

Gėlės padeda padidinti energijos lygį

Šviežios gėlės ir (arba) vazoniniai augalai namuose ar biure didina energijos lygį. Šiuo atveju energija didėja dėka gėlių spalvos ir jų kvapo. Be to, įrodyta, kad gėlės ir augalai skatina kūrybiškumą. Todėl kiekvienam vertėtų nepraleisti progos savo darbo vietoje pastatyti gėlių ar kitų augalų. Skaitydami, spręsdami galvosūkius ar atlikdami smegenų pratimus prisėskite šalia vazoninio augalo. Mėgaukitės vaizdu ir padidėjusios protinės energijos teikiama nauda.

Taigi, pateikėme jums pakankamai gėlių privalumų mūsų sveikatai, todėl jei jums rūpi jūsų artimųjų, draugų ir antrosios pusės gerovė, pats metas pasinaudoti gėlių pristatymo į namus paslaugomis!