Nuo ko priklauso garažo saugumas?

Garažas prie nuosavo namo yra įprastas dalykas. Ši namo dalis tampa gerokai universalesnė nei patalpa skirta automobilio laikymui. Čia neretai būna įrengiamos dirbtuvės ir sandėliai, įvedamas šildymas ar įstatomi langai. Tokiu būdu garažas tampa praktiškai gyvenamąja zona, kurioje galima lesti laiką nejaučiant jokio diskomforto. Vis dažniau įvažiavimui ir išvažiavimui į šias patalpas savininkai renkasi automatinius vartus, taip pasilengvindami sau gyvenimą ir sukuriant dar efektyvesnę erdvę. Tačiau retas susimąsto apie savo garažo saugumą net tada kai imasi visų reikiamų priemonių kitoms namo dalims apsaugoti nuo ilgapirščių. Automatinių vartų kaina deja nereiškia, kad jie tampa neįkandama užduotis piktavaliams vagišiams, tad būtinai reikėtų imtis ir kitų priemonių, kurios padeda apsaugoti turtą.

Štai keli patarimai turintiems garažus:

  1. Automatika su kintamuoju kodu – tai technologija, kuri gerokai apsunkina signalo nuskaitymą ir nulaužimą. Tai vienas iš būdų neleisti vagims patekti į namus be jokio pasipriešinimo.
  2. Jei garaže yra langas, stenkitės, kad jis būtų uždengtas bent jau tada kai namuose nieko nėra. Tai neleidžia piktadariams tinkamai apžiūrėti patalpas ir pastebėti silpnąsias vietas, pro kurias galima būtų bandyti laužtis į garažą.
  3. Tarp tokių silpnų vietų gali būti automatinių vartų mechanizmo atblokavimas. Užfiksavus jį, galima bent jau būti tikriems, kad vagys negalės juo pasinaudoti.
  4. Išvykstant iš namų ar nakčiai vertėtų užrakinti duris vedančias iš namo į garažą. Tai nekviesti svečiai bent jau negalės patekti į gyvenamąsias patalpas ir padaryti daugiau žalos, ar net sukelti riziką gyventojams.
  5. Jei vartai neautomatiniai, juos reikėtų rakinti, net tada kai teritorija yra apjuosta tvora, o kaimynystė yra ganėtinai saugi. Vagys labai gerai išmano tokių vietų žmonių įpročius ir mielai pasinaudoja neapdairumu.