Nauji butai Vilniuje ar renovuoti daugiabučiai: ką rinktis?

butai vilniujeNekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad lietuviai, ieškodami svajonių namų, didžiausią dėmesį skiria buto kainai ir gyvenamajai vietai. Šiuo atveju daugiausiai dėmesio sulaukia renovuoti daugiabučiai, kurie yra ne tik pigesni, bet ir lokalizuoti struktūriškai patogesnėje miesto vietoje. Tiesa, nauji butai Vilniuje taip pat turi savų privalumų – šie daugiabučiai užtikrina ekonomiškesnes gyvenimo sąlygas, malonesnę gyvenamąją aplinką ir draugiškesnius kaimynus.

Vertinant renovuotų ir naujų butų pasiūlą sostinėje, būtina atsižvelgti ir į gyvenamąją aplinką. Čia bene svarbiausią vaidmenį atlieka pirkėjų pomėgiai ir gyvenimo būdas. Jei vertinate miesto šurmulį ir norite gyventi centre, greičiausiai, privalėsite apsiriboti senos statybos daugiabučių pasiūla. Jei ieškote ramybės, vertinate priemiesčio privalumus ar ieškote namų šalia žaliųjų miesto zonų, jūsų poreikius atitiks nauji butai Vilniuje. Kitaip sakant, dėl statybų vietos stokos, naujų butų pasirinkimas miesto centre yra gana ribotos ir, priešingai, priemiesčiuose sparčiai dygstantys nauji daugiabučiai kuria atskirus mikrorajonus, suburiančius jaunas šeimas. Vertinant finansinę pasirinkimo pusę, reikia pripažinti, kad didžioji dalis pirkėjų prašo banko paskolos. Šiuo atveju bankas kur kas palankiau vertina naujos statybos namus, t. y. renovuotam butui paskolą gauti yra kiek sunkiau nei naujos statybos daugiabučiui. Neretai minėtasis aspektas tampa lemiamu apsisprendimo kriterijumi.

Atsižvelgiant į renovuotų daugiabučių privalumus, paprastai kalbama apie itin patogią gyvenamosios erdvės infrastruktūrą, didesnes automobilio stovėjimo aikšteles, lengvesnį susisiekimą su prekybos centrais, mokyklomis ar vaikų darželiais. Be to, nemaža dalis renovuotų daugiabučių gali pasigirti naujai įdiegtu geoterminiu šildymu, kuris užtikrina žemas šildymo išlaidas. Tiesa, nepamirškite, kad ne visi renovuoti daugiabučiai gali pasigirti minėtuoju privalumu. Kitaip sakant, neretai galutinis pirkėjų sprendimas priklauso nuo renovacijos darbų kokybės ir šių darbų apimties. Tuo tarpu nauji butai Vilniuje beveik visais atvejais užtikrina kur kas ekonomiškesnes gyvenimo sąlygas ir mažesnes šildymo sąskaitas. Paprastai minėtieji daugiabučiai statomi šalia žaliuojančių parkų ir tolėliau nuo didmiesčio triukšmo, todėl įgyvendina jaunų šeimų, ieškančių ramios užuovėjos sostinėje, lūkesčius. Galiausiai, naujos statybos daugiabučiai suburia jaukias bendruomenes, su kuriomis lengva susibičiuliauti ir palaikyti draugiškus santykius.

Siekdami priimti optimaliausią sprendimą, turėtumėte bendradarbiauti su ilgametę patirtį turinčiu nekilnojamojo turto brokeriu, kuris, taupydamas jūsų laiką, padės kur kas greičiau surasti svajonių namus – profesionalus brokeris, įvertinęs jūsų poreikius ir finansines galimybes, pateiks tikslingus pasiūlymus ir patars visais būsto pasirinkimo klausimais.