Naujas darbas: ko reikia norint surasti naują darbovietę

Darbo vietų pasiūla šiandien yra labai didelė, tačiau tikrai ne kiekvienam darbo ieškančiam žmogui būna paprasta surasti norimą darbo vietą. Kodėl taip yra? Tiesą sakant, veiksnių, kurie lemia darbo paieškų sėkmę, yra daugybė, o tai reiškia, kad jūs turėtumėte ir tinkamai pasiruošti, jei nusprendžiate ieškoti darbo.

Žinoma, iš pirmo žvilgsnio atrodytų visiškai elementaru ir savaime suprantama, kad reikėtų apsilankyti darbo skelbimų portale, kuriame siūlo skelbimai Marijampolėje, Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ar bet kuriame kitame mūsų šalies mieste. Ir nors iš tikrųjų ieškant darbo reikėtų naudotis darbo skelbimų portalais, to nepakanka, kad galėtumėte padidinti savo galimybes gauti norimą darbą.

Jums taip pat reikia suformuoti ir kokybišką savo gyvenimo aprašymą, kuris bus siunčiamas potencialiems darbdaviams, ieškantiems naujų darbuotojų. Kita vertus, ne kiekvienas žmogus supranta, kaip turėtų atrodyti jo CV. Labai dažnai galvojama, kad pakaks standartinio CV šablono, kurį naudoja daugelis darbo ieškančių žmonių. Tačiau iš tikrųjų toks požiūris yra labai klaidingas. Jei jūsų gyvenimo aprašymas bus paruoštas naudojant standartinį šabloną, yra labai didelė tikimybė, kad jis liks nepastebėtas.

Turbūt kai kurie iš jūsų dabar ėmėte svarstyti, kaipgi gali nutikti, jog darbuotojų ieškantis darbdavys neperžiūrės jūsų jam atsiųsto gyvenimo aprašymo? Tačiau tiesą sakant, taip nutinka labai dažnai – ypač, jei į konkrečią darbo vietą pretenduoja daugybė kandidatų. Tokiais atvejais darbuotojų ieškančios bendrovės kasdien sulaukia dešimčių ar netgi šimtų skirtingų gyvenimo aprašymų, todėl tikrai ne kiekvienas iš jų būna peržiūrimas ir tinkamai įvertinamas. Ir būtent todėl tampa taip svarbu pagalvoti, kaip galėtumėte užtikrinti, kad jūsų gyvenimo aprašymas taptų išskirtinis ir gebantis akimirksniu pritraukti potencialaus darbdavio akį.

Be to, atminkite, kad jūs taip pat turėtumėte pagalvoti ir apie jūsų laukiančius darbo pokalbius, kurių metu darbdavys norės geriau su jumis susipažinti, siekdamas suprasti, ar jūs iš tikrųjų galėtumėte būti tinkamas kandidatas. Tokių pokalbių metu jūs turite būti labai gerai pasiruošę ir iš anksto apgalvoję, kaip atsakysite į vienokius ar kitokius jums užduotus klausimus. Nuo to gali tiesiogiai priklausyti ir potencialaus darbdavio galutinis sprendimas. Tokių darbo pokalbių metu jūs taip pat turėtumėte būti pasiruošę potencialiam darbdaviui užduoti ir ne vieną savo klausimą, tokiu būdu išsiaiškindami tai, kas jums atrodytų svarbiausia ir kartu parodydami, kad jūs domitės įmone bei žinote, ko norite iš savo potencialiai naujos darbo vietos.

Taigi, kaip jau turbūt supratote, prieš leisdamiesi į darbo paieškas jūs taip pat turite skirti nemažai pastangų ir laiko. Tačiau galite būti tikri, kad visa tai atsipirks su kaupu, todėl pasinaudokite šiais patarimais ir padidinkite savo galimybes sulaukti teigiamo darbdavių atsakymo.