Naudoti motociklai – kaip išsirinkti?

Kas būtų pagalvojęs, kad 1867-aisiais metais Michaux-Perreaux išrastas dviratis su garo varikliu vieną dieną išaugs į vieną populiariausių transporto priemonių, kuri suburs ištisas bendruomenes ir taps vienu įdomiausių laisvalaikio praleidimo būdų. Šiandien motociklai laikomi gyvenimo būdu, juos vairuojantys žmonės dažnai nebijo greičio, adrenalino ir į juos žvelgia labiau ne kaip į praktišką, o pramogai skirtą daiktą. Būtent todėl tinkamo motociklo paieška yra ypatinga. Čia galioja visai kitos taisyklės nei renkantis automobilį – svarbiau ne taupumas, metai ar sėdynių skaičius, o išvaizda, galia, kainos ir kokybės santykis. Optimalų kainos ir kokybės santykį gali užtikrinti naudoti motociklai. Kaip juos išsirinkti?

Kur pirkti?

Kaip žinia, naują motociklą galima bet kada įsigyti iš gamintojų atstovų, įsikūrusių Lietuvoje. Tačiau garantinė priežiūra ir remontas autorizuotame autoservise kainuos labai didelius pinigus. Jei motociklą perkate kaip papildomą transporto priemonę pramogai, galima kreiptis į parduotuves, kurios parduoda naudotus motociklus. Tokiu atveju reikėtų susitaikyti, kad naudoti motociklai gali turėti defektų. Tačiau dažniausiai jų taisymas kainuoja kur kas mažiau nei naujo motociklo įsigijimas ir išlaikymas.

Į ką atkreipti dėmesį?

Jei jus domina naudoti motociklai, juos geriausia rinktis pagal techninę būklę. Jei norite išvengti didelių investicijų į motociklo tvarkymą ir atnaujinimą, kruopščiai apžiūrėkite tokias dalis kaip žibintai, stabdžių kaladėlės, žvaigždės, grandinė.

Dar vienas svarbus aspektas – naudotą motociklą parduodanti vieta. Geriau jų nesidairykite turgavietėse ir motociklo nepirkite per skelbimus. Yra nemažai specializuotų naudotų transporto priemonių ar motociklų parduotuvių, kurios suteikia garantiją. Jei parduotuvė šia veikla užsiima ilgą laiką ir turi patirtį bei užsitarnautą pasitikėjimą, tokioje vietoje nebus pardavinėjamos įtartinos transporto priemonės, o susidūrus su nesklandumais, jie bus išspręsti kliento naudai.

Dar vienas svarbus aspektas, kuris padės greičiau išsirinkti tinkamą motociklą – turimas biudžetas. Apgalvokite, ko tikitės iš savo motociklo ir kokio modelio ar metų transporto priemonė patenkins jūsų lūkesčius. Pagrindiniai kriterijai, kurie padės įvertinti, kokie naudoti motociklai jums reikalingi – pagreitis ir vikrumas, universalumas, poreikis ilgoms arba tolimesnėms distancijoms.