Montessori žaislai – skatina vaikus pažinti pasaulį

Žaislų pasiūla rinkoje – atima žadą. Kurie yra geriausi? Juk vieni, atrodo, labiausiai traukia akis spalvomis, o kiti – linijomis. Gal tokie, kurie yra elektriniai? O gal kaip tik geriau yra mediniai žaislai, kurie skatina fantaziją bei kūrybą? Vis dažniau minimi Montessori žaislai, kurie kurti siekiant, kad vaikas ieškotų bei atrastų pasaulį.

Vaikas turi norėti kurti

Montessori žaislai pirmiausia yra vertinami dėl to, kad jie skatina kurti ir tuo pačiu lavina vaiko fantaziją. Žinoma, yra labai daug ir labai skirtingų žaislų. Vieni skirti konkrečiai funkcijai atlikti, kiti – kur kas įmantresni ir turi daugiau galimybių. Bet kuriuo atvejų šių žaislų privalumas yra tai, kad jie skatina vaiką mąstyti. Būtent tokius žaisliukus tėveliai ir turi dovanoti savo mažiesiems.

Protui ir kūnui

Šiuo metu Montessori žaislų pasirinkimas yra labai platus. Daugelis galvoja, kad tokie žaislai yra orientuoti tik į proto vystymą. Tai nėra tiesa. Galima rasti įvairių žaisliukų, kurie skatina fizinį judėjimas. Jis yra ne ką mažiau svarbus. Daugelis žmonių nežino, kad fizinis judėjimas taip pat lavina ir protinius gebėjimus. Dėl to reikia pasirūpinti žaislais, kurie suteikia galimybę vaikui pagal nuotaika rinktis, ar jam tuo metu norisi aktyvesnės, ar pasyvesnės veiklos.

Įsitraukti reikia ir tėveliams

Svarbiausia, kad žaidimų metu vaikai nebūtų palikti vieni. Žinoma, jiems reikia mokytis ir savarankiškumo. Tačiau ne visada. Gera, kai tėveliai kartu įsitraukia ir taip pat bando mokytis su vaikais, padėti jiems atrasti pasaulį ir pamatyti – koks pasaulis yra platus bei kiek fantazija gali jį plėsti. Daugelis Montessori žaislų įtraukia ir tėvelius.

Įsigyti Montessori žaislus galite https://monti.lt/. Pasiūla yra labai plati, tad esame tikri, kad rasite tokius, kurie patinka ne tik Jūsų vaikui, tačiau ir Jums. Atminkite, kad svarbu vaiką kasdien įtraukti į tas veiklas, kurias darote. Tik taip yra lavinami jo gebėjimai, galiausiai, tik taip jis taps žingeidžiu žmogumi, kuris pats norės atrasti bei pažinti pasaulį.