Mokomieji filmukai – puiki galimybė įtraukti mokinius į mokymosi procesą

Šiomis dienomis tiek daug būdų ir galimybių turime mokytis. Vieni kursai bei mokslai mokami, o kiti visai nemokami. Nemažai daliai darbuotojų darbdaviai suteikia mokymus vienokiomis ar kitomis norimomis temomis. Sakoma, tik turėk noro, o pasiekti žinias visada galėsi. Interneto prieigą taip pat turime kiekvienas, o šiame tinkle tiek daug informacijos, mokymų, kursų, pavienių pamokų. Viena medžiaga būna pateikiama skaitymui, kita video formatu, o pastaruoju metu vis labiau populiarėja mokomieji filmukai. Pripažinkite, kad daugeliui vaizdinė medžiaga daug lengviau ir paprasčiau įsisavinama.

Žinoma, vieni ieško mokomosios medžiagos, o kitiems tenka ją paruošti būsimiems mokiniams. Tad norisi, kad abi pusės būtų patenkintos ir laimingos. Mokomosios medžiagos kūrėjai ieško būdų, kaip kuo paprasčiau ir suprantamiau mokiniams pateikti informaciją, o besimokantieji visuomet siekia, kad žinios būtų pateiktos patraukliai, lengvai įsimenamai bei mokymasis būtų vienas malonumas.

Tam, kad mokomieji filmukai būtų sukurti kokybiškai ir profesionaliai, reikia turėti tam įgūdžių. Sukurti pirmąją mokomąją medžiagą užtruks tikrai daug laiko bei kainuos pastangų. Tikrai ne visi, turintis pakankamai daug žinių gali ją perteikti mokiniams. Tam reikalingi atitinkami įgūdžiai. Patartina šiuo klausimu kreiptis į profesionalų komandą. Ji užtikrintai Jums padės mokomųjų filmukų kūrimo klausimais. Įmonėje, kuri kuria mokomuosius kursus gali net ir sudėtingus mokymo(si) procesus paversti lengvai suprantama emokymų kalba.

Video medžiagos kūrimui reikalinga ilgametė patirtis. Kurti tokio tipo filmukus dažnai prireikia ne vieno asmens pagalbos. Tam ir būtina profesionalų komanda. Mokomuosiuose filmukuose yra pateikiama vien tik video ir animacijos medžiaga. Mokomieji filmukai yra kuriami video formatu. Juos sukuria šios srities ekspertai arba mokomąją medžiagą pristato užkadrinis balsas. Taip išdėstyta medžiaga papildomai gali būti užpildyta animacijomis bei svarbią informaciją akcentuojančiais tekstais. Šią medžiagą gali papildyti ir vaizdžiai sukurti grafiniai elementai.

Dar mokomieji filmukai gali būti ir interaktyvūs. Toks formatas šiuo metu yra itin populiarus. Šiuose interaktyviuose mokomosiuose filmukuose medžiaga yra pateikiama su mokinį įtraukiančia istorija. Tuo tarpu besimokančiojo įgytos žinios kuo puikiausiai pritaikomos interaktyviuose klausimuose bei užduotyse.