Minimalaus biudžeto dekoravimo idėjos

baldaiAr jums trūksta lėšų svajonių namų įsirengimui? O galbūt būsto dekoravimui negalite skirti nė cento? Skamba kaip neįmanoma misija – kaip gi susikurti jaukius ir gražius namus, kai kišenėse švilpauja vėjai. Taip, užduotis sunki, tačiau įmanoma viskas. Jums tereikia šiek tike kūrybiškumo ir kantrybės, o namai detalė po detalės gali būti užpildomi trūkstamais elementais.

Pateiksime keletą dekoravimo patarimų:

  • Visų pirma, sutelkite dėmesį į būsto išplanavimą. Teks padirbėti, jei kurdami kiekvieno kambario interjerą norite optimaliai išnaudoti erdvę. Mažuose kambariuose venkite didelių gabaritų baldų, pavyzdžiui, spintos, kuri užimtų per daug vietos – geriau įsirenkite keletą lentynų ir pakabų eilių arba rinkitės daugiafunkcinį baldą, kuriame vietą rastų ne tik drabužiai ir avalynė. Svetaines baldai – taip pat ne išimtis. Geriausias būdas išdėstyti baldus svetainėje yra centrinio taško pasirinkimas, juo gali būti didelis ir ryškus paveikslas, o sofa, foteliai ir kiti baldai turėtų būti statomi aplink jį.
  • Pasistenkite ką nors sukurti iš to, ką turite. Prieš pradėdami savo nedidelį biudžetą švaistyti naujiems pirkiniams, apsižvalgykite aplink ir pasvarstykite, kurie iš turimų baldų ar interjero detalių galėtų būti tiesiog truputėlį pakeisti pasitelkiant kūrybingumą. Galbūt kai kurie daiktai per daug dekoruoti ir keletą detalių galima nuo jų pašalinti? Mediniai baldai galėtų būti nušlifuoti ir perdažyti ar perlakuoti – tikrai išleisite keliasdešimt kartų mažiau, nei įsigydami naujus baldus.
  • Pabūkite menininkais. Trokštate baltas sienas papuošti įspūdingais meno kūriniais, tačiau net reprodukcijų kainos jums neįkandamos? Nusipirkite didelę drobę, keletą teptukų ir paletę akrilinių ar aliejinių dažų. Monos Lizos gal ir nenutapysite, bet abstaktų spalvingą vaizdinį – nesudėtingai. Įkvėpimo ieškokite internete, galite bandyti perpiešti patikusį kūrinį, o tapybos technikos pasimokykite peržiūrėję keletą mokomųjų video.
  • Visada būkite akyli. Sekite skelbimus internete ir socialiniuose portaluose – juose galima rasti dovanojamų puikių baldų bei interjero detalių, kartais jie būna vos panaudoti, kartais gali reikalauti nedidelio atnaujinimo. Taip pat nepamirškite ir parduotuvių naujienų – išpardavimų metu galite sutaupyti net iki 70 procentų ir įsigyti norimą daiktą.
  • Nepamirškite augalų. Taip, augalus mėgsta ne visi, tačiau jie gali tapti nuostabiu namų akcentu. Jei negalite nusipirkti norimo augalo – užsiauginkite jį. Sėklų ir vazonėlių tikrai įsigysite nebrangiai.

Mažas biudžetas – tai nekliūtis dekoruoti namus taip, kaip svajojate. Tiesiog pasitelkite fantaziją.