Miegamojo sienų spalvos: ką pasirinkti

Miegamojo sienu spalvos

Miegamasis kiekvienuose namuose yra pagrindinė atsipalaidavimo, ramybės ir intymumo oazė. Todėl labai svarbu, kad miegamojo sienu spalvos prisidėtų prie norimos atmosferos sukūrimo šioje svarbioje būsto erdvėje.

Dauguma žmonių savo miegamajame nori matyti ramias ir atpalaiduojančias spalvas. Tačiau kai kurie gali norėti gilesnių, šviesesnių ar sodresnių spalvų. Todėl tam, kad dazu spalvos kambariui būtų pasirinktos tinkamai, svarbu atsižvelgti ir į norimą sukurti nuotaiką.

Raminančios neutralios spalvos

Neutralios spalvos visuomet yra saugus ir klasikinis pasirinkimas bet kuriam miegamajam. Tarp populiarių neutralių spalvų yra ir:

  • Balta spalva;
  • Dramblio kaulo spalva;
  • Rusva spalva;
  • Juoda spalva;
  • Pilka spalva.

Neutralios miegamojo sienų spalvos yra labai universalus pasirinkimas, kadangi jos puikiai dera su kitomis šviesiomis spalvomis – nepaisant to, ar būtų kalbama apie patalynę, užuolaidas, grindinį, ar meno dirbinius. Tokios dažų spalvos suteikia galimybę pasitelkti ir akcentines ryškesnes bei gyvesnes spalvas, kurios transformuotų visą miegamojo erdvę. Taigi, jei jūs nuspręsite pasirinkti neutralias miegamojo sienų spalvas, kartu nepamirškite pagalvoti ir apie įdomias bei išskirtines interjero detales, kurios miegamojo erdvei suteiktų daugiau originalumo ir žavesio.

Pastelinės spalvos

Pastelinės spalvos yra atpalaiduojančios ir padedančios sukurti labai ramią aplinką. Tarp geriausių pastelinių spalvų miegamajam patenka ir:

  • Švelniai mėlyna;
  • Levandų;
  • Žalsva;
  • Gelsva;
  • Rausva.

Miegamasis, kurio sienos yra nudažytos pastelinėmis spalvomis, atrodo labai elegantiškai. Tačiau lygiai taip pat, kaip ir jau minėtų neutralių spalvų pasirinkimo atveju, kartu su pastelinėmis spalvomis turėtumėte pasirinkti ir tam tikrus ryškesnius akcentus, kurie jūsų miegamojo interjerui suteiktų daugiau išskirtinumo.

Išraiškingos spalvos

Jei ryškios ir šviesios spalvos jus paverčia laimingais, kodėl gi turėtumėte tokių spalvų atsisakyti ir savo miegamajame? Jei esate labai energinga asmenybė, kuri mėgsta būti apsupta sodrių spalvų, savo miegamojo sienoms galite pasirinkti ir labai išraiškingas spalvas.

Tačiau, kai kalbama apie ryškesnes ir drąsesnes sienų spalvas, nemanykite, kad turite kiekvieną miegamojo sieną nudažyti vienodai, nes priešingu atveju jūsų miegamasis gali atrodyti pernelyg mažas. Vertėtų vieną miegamojo sieną pasirinkti akcentu, nudažant ją ryškesne spalva, o likusioms sienoms rinktis šviesesnes spalvas. Ir atminkite, kad šviesios spalvos erdvę paverčia didesne, o tamsios – mažesne. Tuo tarpu, jei į miegamojo kambarį patenka daug natūralios šviesos, kambarys taip pat gali atrodyti didesnis.