Meistrams skirti įrankiai

Infleks

Ne tik profesionaliems meistrams, bet ir laisvalaikiu namuose ar garaže įrengtose dirbtuvėse dirbantiems šio amato mėgėjams tenka gręžti medienoje skyles. Šiam darbui atlikti pirmiausia naudojami grąžtai medienai, kurie yra vienas iš pagrindinių garantų, užtikrinančių  kokybišką tokio pobūdžio užduočių atlikimą. Kadangi grąžtų medienai pasiūla yra itin didelė, jie kiekvienam meistrui labai palengvina atliekamą darbą.

Iš tiesų, net ir neprofesionaliam vartotojui skylių gręžimas nėra sudėtingas procesas, jei yra naudojami tinkami įrankiai ir tiksli, darbo pobūdį atitinkanti metodika. Kelios dažnai pasitaikančios klaidos yra metalo gręžimas naudojantis šiais grąžtais arba gręžimas, naudojant didelį greitį ir per didelį spaudimą. Todėl kiekvienu atveju rekomenduotina pasikonsultuoti su šios srities specifiką išmanančiais žmonėmis, pvz., Infleks. Kuo daugiau informacijos turėsite, tuo lengvesnis ir produktyvesnis bus jūsų darbas.

Prieš įsigydami įrankius arba jei juos jau turite, bet dar nepradėjote naudoti jų darbe, pirmiausia pasistenkite teisingai nustatyti, kokio dydžio skylę norėsite išgręžti. Įvertinkite medienos, kurią ketinate vienu ar kitu būdu apdoroti, storį. Kiekvieno papildomo aspekto numatymas padės pasiekti norimą rezultatą, todėl niekada neskubėkite. Nepamirškite, kad grąžtai medienai yra skirtingų išmatavimų, nuo kurių priklausys išgręžtos angos diametras. Taigi, norimą skylės skersmenį galite nustatyti pagal medienos varžto dydį ar kitu jums patogesniu būdu.

Lyginant su kitais amatininkų dažnai naudojamais įrankiais, šių įrankių kaina yra palyginti nedidelė. Be to, juos visada galima iš naujo pagaląsti, ir tokiu būdu išlaikyti jų gerą kokybę bei užtikrinti, kad jie jums galėtų tarnauti labai ilgą laiką. Gręžiant medį, skyles vinims rekomenduojama daryti šiek tiek mažesnio diametro už norimo įkalti vinies diametrą, kad vinis laikytųsi tvirtai ir neklibėtų. Jei norite įsukti medienos varžtą, reikia elgtis kiek kitaip, t.y. gręžti šiek tiek didesnio skersmens skylę nei jūsų turimas varžtas, nes tokiu būdu bus kur kas lengviau jį įsukti, o medis neįskils.

Patarimų ir metodikų, kaip reikėtų teisingai naudoti šiuos įrankius, yra tikrai nemažai, tačiau nieko baisaus, jei apie jas visas galbūt neesate girdėję. Laikui bėgant, sistemingai dirbant su šiais įrankiais ir nuolat praktikuojantis, grąžtai medienai jums pasitarnaus vis naudingiau, nes pamažu įgausite patirties ir žinosite, kaip ir kada geriausia atlikti konkrečius veiksmus. Svarbiausia, kad dirbdami visada laikytumėtės darbo saugos reikalavimų, pasirinktumėte tinkamus grąžtus ir juos teisingai prižiūrėtumėte.