Mediniai ar plastikiniai langai. Kokius pasirinkti?

mediniai langaiPasikeisti senus langus naujais gali būti kur kas didesnis iššūkis nei kada galėjote pagalvoti. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad nuėjus į prekybos vietą labai greitai atrasite jums tinkamą pasirinkimą ir susimokėję galėsite keliauti su langais namo. Jeigu norite kokybiško varianto – teks apgalvoti labai daug kriterijų. Mediniai langai labai dažnai konkuruoja su plastikiniais ir atvirkščiai. Anksčiau buvę mediniai – pats populiariausias pasirinkimas, šiuo metu yra pakeičiami į plastikinius langus. Natūralu, kad žmonės lygina kuo daugiau kriterijų, kad būtų tikri, jog pasirinko patį geriausią egzistuojantį variantą iš visų alternatyvų.

Mediniai langai – estetika?

Geriausiai sužinoti žmonių poreikius galima paprasčiausiai su jais pabendravus. Juk jie ir yra tie asmenys, kurie perka, tad jų nuomonė – pati svarbiausia. Paklausus, kodėl mediniai langai jiems patinka – atsakymas dažniausiai yra vienareikšmiškas. Tai bene pats gražiausias pasirinkimas ir tie asmenys, kurie nori, kad jų namų interjeras būtų ypatingas – renkasi būtent medinius langus. Paprasčiausiai, medis – lietuvių pasirinkimas. Daugelis pritaria, kad pasirinkdami baldus bei kitas interjero smulkmenas mes labai daug dėmesio skiriame natūralumui. Taigi šiuo atveju mediniai langai tampa ypač populiarūs.

Kokie pliusai lemia plastikinių langų pasirinkimą?

Visgi, jeigu mediniai langai dažniausiai giriami tik dėl estetikos – šiuo atveju plastikiniai langai turi kur kas daugiau pliusų, kurie lemia, kad žmonės renkasi būtent šiuos langus. Norėtume juos trumpai aptarti. Tokiu atveju kiekvienas žmogus susidėliojęs pliusus ir minusus nuspręs, kas jam yra svarbiausia ir kuris variantas be abejonės yra geresnis.

Tiesa, reikėtų akcentuoti, kad šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę plastiką sukurti tokio stiliaus, kokio žmogaus nori. Reiškia, kad šiuo metu rinkoje siūlomi net ir tokie plastikiniai langai, kurie visiškai primena medinius. Taigi, jeigu estetika – vienintelis aspektas, tokiu atveju siūlome paanalizuoti tolimesnius pliusus.

  1. Plastikiniai langai dažniausiai kainuoja kur kas mažiau nei kad mediniai, tad jeigu kainos aspektas jums yra labai svarbus veiksnys, tokiu atveju siūlome atsižvelgti į šį kriterijų. Žinoma, įvertinkite tai, kad mažesnė kaina jokiu būdu nereiškia blogesnės kokybės. Priešingai.
  2. Plastikiniai ilgai tarnauja žmogui kur kas ilgiau, kadangi medžiaga iš kurios jie yra pagaminti – atsparūs neigiamiems aplinkos veiksniams. Akivaizdu, kad jie tarnaus ilgiau nei kad mediniai.
  3. Plastikiniai langai laimi ir todėl, kad jie kur kas sandaresni. Lietuviškas oras skatina ieškoti būdų, kurie gali užtikrinti, kad namuose būtų šilta ir jauku. Pasirinkus kokybiškus langus būsite tikras, kad pavyks išsaugoti gana daug šilumos energijos.

langaiPlastikiniai langai turi šiek tiek daugiau pliusų nei kad mediniai, tačiau kiekvienas žmogus atsižvelgdamas į savo poreikius gali pasirinkti tai, kas jam tinka labiausiai. Svarbiausia, kad egzistuoja plati pasiūla, tad visų poreikiai bus patenkinti pagal egzistuojančias galimybes. Svarbiausia pasikonsultuoti su profesionalu, kadangi jis atsižvelgdamas į galimybes pasiūlys labiausiai poreikius patenkinantį variantą.

Nėra namų be langų, tačiau jau geriau kokybiški langai nei bet kokie. Tokiu atveju investicija tikrai atsipirks ir padės džiaugtis šiluma bei jaukumu namuose.