Medinės durys: viskas ką reikia žinoti

Kadangi Lietuvoje butų ir gyvenamų namų pirkimas ženkliai  spartėja, savaime suprantama, jog ir susidomėjimas durimis yra begalinis. Juk kiekvienas norime, kad namuose būtų jauku ir gražu. Šiomis dienomis bene didžiausio susidomėjimo sulaukia medinės durys. Natūralu, kad medinės durys turi kainuoti daugiau, nei plastikinės. Tačiau ar gi kambariuose montuosite plastikines duris? Dažniausiai klientai renkasi tarp gryno medžio durų ir iš medžių drožlių plokštės pagamintų durų. O jeigu kalbėti konkrečiau, reikėtų išskirti ąžuolines duris.

Ąžuolinės medinės durys yra tobulas klasikos ir kokybės santykis. Kalbant apie jų stilių reikia pasakyti, jog šiandien meistrai gali pasiūlyti pačių įvairiausių:

  • Dažytų;
  • Klasikinių;
  • Alyvuotų;
  • Modernaus ir minimalistinio stiliaus.

Ne ką mažiau žavi ir spalvinė gama. Pačios įvairiausios spalvos ir atspalviai leidžia duris tobulai priderinti prie bendro namų interjero.

Reiktų paminėti ir ąžuolinių durų ilgaamžiškumą. Gaminiai, pagaminti iš brandaus ąžuolo medienos yra ilgaamžiai, tvirti, nepraranda savo puikios išvaizdos ilgus metus ir idealiai izoliuoja nepageidaujamus garsus ir kvapus.

Dažnai pirkėjai užduoda klausimą: kur geriau pirkti ar užsakyti duris? Pasirinkti sostinės ar mažesnių miestų meistrus? Didelio skirtumo tikrai nėra. Tiek viename tiek kitame mieste rasite didelį asortimentą ir geras kainas. Dažnai jos net gi labai panašios. Esminis skirtumas yra tai, kad kuo didesnis miestas, tuo didesnė tikimybė, kad pardavėjai turės didelį asortimentą.

Be abejonės, idealiausia medines duris užsakyti pagal individualius poreikius. Meistrai pagamins pagal individualius matmenis ir asmeninius stiliaus poreikius. Durys gali būti su įvairiausiais apvadais, su stiklu ir be jo, galima derinti įvairių spalvų medieną. Meistrai juokauja, jog,  kuriant durų dizainą,  išsisemti fantazijai tiesiog nėra galimybių.