Mažo buto interjeras: kokie akcentai padės gyventi erdviau?

Šiais laikais žmonės vis dažniau perka mažos kvadratūros būstus. Žinoma, jie yra kur kas pigesni, taip pat džiugina ir galimybė mokėti mažesnes išlaidas jų išlaikymui. Galiausiai, dizaino sprendimai yra tokie įvairūs, kad net ir mažo buto interjeras gali būti įrengiamas gana greitai ir paprastai, tik svarbiausia – gera komanda, kuri įsisavina kiekvieno kliento poreikius.

Jeigu Jūsų gyvenamasis butas yra mažas, tačiau norisi, kad jis būtų jaukus ir tuo pačiu galima būtų išvengti pergrūsto vaizdo – tokiu atveju siūlome pasinaudoti mūsų patarimais, kuriuose nurodysime svarbiausias mažos patalpos rengimo taisykles.

Erdvės didinimas

Dažniausiai mažos kvadratūros butuose trūksta erdvės tad galima keliais paprastais akcentais ją padidinti.

  1. Labai puikus pasirinkimas yra šviesių bei tamsių tonų derinimas. Jeigu visas kambarys yra šviesus, o tai yra geriausias pasirinkimas, kai jis mažas, tokiu atveju priderinkite kelis tamsesnius, ryškius akcentus, kurie suteikia erdvei daugiau unikalumo bei klasifikavimo
  2. Lygiai taip pat erdvių didinimui labai pasitarnauja veidrodžiai. Tačiau nereiškia, kad jų turi būti labai daug. Visur yra saikas, reikalingas sistemingumas, galiausiai, skoningas derinimas interjere.
  3. Taip pat siūlome užuolaidas, kurios dažniausiai užima daug vietos, keisto ruletais.
  4. Žinoma, reikalingas ir tinkamas apšvietimo išdėstymas. Kiekviena patalpų zona turi būti tinkamai apšviesta. Nuo bendrinio apšvietimo iki skirti tam tikrose vietose, kad žmogus galėtų labai gerai jaustis ir matyti.

Patalpų paskirties keitimas

Taip pat buto interjeras gali būti pagyvinamas pakeitus patalpų paskirtis, tačiau svarbiausia – nedarant kapitalinio remonto. Šiuo atveju galima įstiklintą balkoną paversti jaukia pasisėdėjimo vieta, net mini svetaine. Lygiai taip pat ir tamsusis kambariukas gali būti keičiamas į vaikų žaidimų zoną. Svarbiausia – kūrybiškumas ir tuo pačiu sprendimas – kokiomis priemonėmis planuojama atskirti zonas. Pavyzdžiui, puikiai tinka širmos, kurios yra mobilios.

Erdvių sujungimas

Žinoma, visada reikia pagalvoti apie kurios nors sienos griovimą. Aišku, tik tokiu atveju, kai namuose yra ne atraminė siena ir tuo pačiu tokia, kurią tikrai verta griauti. Šiais laikais gana populiaru panaikinti sienas palikti kuo didesnes erdves namuose, tačiau taip pat reikia nepamiršti, kad miegamasis yra gana intymi vieta, kur reikalingas asmeniškumas. Taip pat reikia įvertinti, ar Jūsų planuose bus vaikai. Jiems taip pat reikalingas erdvus kambarys, kurie bus skirtas tiek jiems, tad tokiu atveju, kai bute bus padaroma viena didelė erdvė – gyventi šeimai bus paprasčiausiai nefunkcionalu ir nepatogu.

Mažesnis nereikalingų daiktų kiekis

Nors daugeliui žmonių svarbu, kad namuose būtų kuo daugiau smulkmeniškų daiktų, kurie padėtų sukurti namuose daugiau jaukumo, tačiau išties mažuose bustuose mažos smulkmenos dažniausiai vizualiai mažina erdvę, tad labai svarbu, kad kiekviena ji būtų padaryta pagal poreikius, tikrai būtų reikalinga ir svarbiausia, kad ji išpildytų erdvę. Paprasčiausiai dideli daiktų kiekis, kad ir kokie jie mielai – dažniausiai ne tik kaupia dulkes, tačiau ir kuria slogumą jausmą. Galiausiai, juk galima namų akcentus keisti pagal poreikius. Vieni – vienas arba kitais metų laikais. Tokiu atveju ir namai taps tarsi „aktyvesni“.

Funkcionalūs baldai

Buto interjeras dažniausiai neatsiejamas ir nuo funkcionalių baldų pasirinkimo, kurie taip pat užima kur kas mažiau vietos, tačiau namams suteikia kur kas daugiau naudos. Galima rasti stalus, kurie gali padidėti pagal poreikius net kelis kartus. Taip pat ir sofas, kurias galima padaryti labai patogiomis lovomis. Šiuo metu tokių baldų rinkoje daug kaip niekada, kadangi vis daugiau žmonių renkasi gyvena mažuose namuose, tad ir verslininkai į tai reaguodami siūlo funkcionalius baldus.

Gyvenimas net ir labai mažuose butuose gali būti labai erdvus. Tik tokiu atveju geriausia interjero kūrimo darbus palikti specialistams, kurie puikiai išmano visas smulkmenas ir kurie dirba labai našiais, kad Jūsų poreikiai būtų patenkinami.